Cyklina uniwersalna wąska NAREX 0,7 mm
szt.Cyklina wąska przeznaczona jest do skrawania cienkiej warstwy drewna lub usuwania resztek farb, lakierów w trudno dostępnych miejscach.
Doskonałe narzędzie dla rzeźbiarzy, renowatorów, lutników.
Opis
Cyklina wąska wypukła NAREX - charakterystyka
Cyklina wąska to proste, jednak bardzo wszechstronne narzędzie do prac renowacyjnych, stolarskich czy też rzeźbiarskich. Długie proste krawędzie służą do prac na powierzchniach płaskich, natomiast krawędź wypukła przeznaczona jest do prac na powierzchniach wklęsłych czy też nieregularnych. Dzięki niewielkiej szerokości, cyklina sprawdzi się przy pracach w trudno dostępnych miejscach.
Zastosowanie cykliny wąskiej wypukłej NAREX
- Do każdego rodzaju drewna (choć w drewnie twardym cykliny pracują lepiej)
- Do wygładzania i wykańczania powierzchni drewna
- Szczególnie polecana do prac w trudno dostępnych miejscach
- Do usuwania resztek farb i lakierów z powierzchni wklęsłych i nieregularnych - krawędź wypukła
- Do usuwania resztek farb i lakierów z powierzchni płaskich - 3 krawędzie proste
- Do usuwania i czyszczenia niedoskonałości w drewnie, np. pęcherzy żywicy
- Do czyszczenia szczelin
- Do nakładania szpachli stolarskiej
- Do usuwania naddatku szpachli stolarskiej
Dla kogo ta cyklina?
- Dla lutnika
- Dla majsterkowicza
- Dla renowatora
- Dla rzeźbiarza
- Dla stolarza
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Grubość: 0,7 mm. Im grubsza cyklina, tym bardziej agresywne działanie.
- Fabrycznie nowa cyklina rzadko kiedy posiada odpowiednią krawędź, szczególnie taką, która pozwoli na precyzyjne wykończenie powierzchni. Niekiedy w nowej cyklinie czuć pod palcami pewien zadzior, który powstał podczas cięcia, jednak jest on zazwyczaj nierówny i niestabilny, przez co może uszkodzić obrabianą powierzchnię. Dlatego też wskazane jest odpowiednie przygotowanie nowej cykliny przed rozpoczęciem pracy wg instrukcji zawartych w dziale PORADY/cykliny.
- Ostrze cykliny jest dość nietrwałe, przez co konieczne jest ostrzenie co ok. 10-15 minut ciągłej pracy.
- Zaostrzone cykliny warto przechowywać w odpowiednim etui, co zapobiegnie zniszczeniu ostrza, a także ograniczy ryzyko korozji.
- Wskazane jest zabezpieczanie powierzchni cyklin odpowiednim olejem.
Cyklina stolarska (zwana także gładzicą) to wyjątkowe narzędzie, gdyż w tej niepozornej metalowej blaszce kryje się niezwykła moc! Być może uważasz, że cyklina to banalny kawałek stali, który posłuży Ci wyłącznie do zeskrobania farby lub lakieru. Nic bardziej mylnego! Wiedz bowiem, że jest to zaledwie ułamek jej możliwości.
Cyklina ma dwa główne przeznaczenia: usuwanie zbędnych nawarstwień (farb, lakierów, kleju itp.), a także drugie, zdecydowanie bardziej wyrafinowane: ekstremalne wygładzanie powierzchni drewna.
Żadne strugi, skrobaki, czy materiały ścierne nie stworzą tak obłędnie aksamitnej i wypolerowanej powierzchni, jak właśnie cyklina. Dzięki specyfice pracy cykliną można nią pracować na materiale trudnym do obróbki. Cyklina doskonale poradzi sobie z drewnem o nieregularnym usłojeniu, czy pełnym zawojów lub sęków.
Należy zaznaczyć, że odpowiednio przygotowana cyklina skrawa powierzchnię drewna, a nie skrobie. Dzięki temu powstaje minimalny wiór, a praca pozbawiona jest uciążliwego pyłu.
Aby gładzica mogła zadziałać, wymagane jest stworzenie na jej krawędzi tzw. rąbka/zadzioru, co nazywane jest ostrzeniem cykliny. Informacje na ten temat, a także wskazówki dotyczące rodzajów i zastosowania cyklin, znajdziesz w dziale PORADY/cykliny.
Dane techniczne
grubość cykliny | 0,7 mm |
twardość stali | 45 HRc |
rodzaj stali | węglowa |
cyklina wklęsła/wypukła | 200 x 14 mm |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.