Sklep Dluta.pl
Promocje
Zestaw dłut stolarskich japońskich GISUKE - 3 częściowy w zwijanym etui
Zestaw dłut stolarskich japońskich GISUKE - 3 częściowy w zwijanym etui
319,00 zł 339,00 zł

Cena regularna: 339,00 zł

Najniższa cena: 339,00 zł
Znacznik japoński drewniany TAKAGI, podwójny
Znacznik japoński drewniany TAKAGI, podwójny
72,90 zł 79,00 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
Zestaw dłut stolarskich płaskich KIRSCHEN - 6 cz. (6, 10, 12, 16, 20, 26 mm)
Zestaw dłut stolarskich płaskich KIRSCHEN - 6 cz. (6, 10, 12, 16, 20, 26 mm)
575,00 zł 615,00 zł

Cena regularna: 615,00 zł

Najniższa cena: 615,00 zł
Zestaw dłut rzeźbiarskich japońskich TAKAGI - 5 częściowy
Zestaw dłut rzeźbiarskich japońskich TAKAGI - 5 częściowy
99,00 zł 115,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
Zestaw do strugania w drewnie CZARODZIEJ - BEAVER CRAFT
Zestaw do strugania w drewnie CZARODZIEJ - BEAVER CRAFT
129,00 zł 140,00 zł

Cena regularna: 140,00 zł

Najniższa cena: 140,00 zł
Nóż traserski japoński KIRIDASHI, 60 mm
Nóż traserski japoński KIRIDASHI, 60 mm
45,00 zł 50,00 zł

Cena regularna: 50,00 zł

Najniższa cena: 50,00 zł
Zestaw do strugania w drewnie ŚW. MIKOŁAJ BEAVER CRAFT
Zestaw do strugania w drewnie ŚW. MIKOŁAJ BEAVER CRAFT
167,00 zł 187,00 zł

Cena regularna: 187,00 zł

Najniższa cena: 177,65 zł
Pasta polerska LUXOR biała - 0,3 µ
Pasta polerska LUXOR biała - 0,3 µ
25,00 zł 29,00 zł

Cena regularna: 29,00 zł

Najniższa cena: 27,00 zł
Wyciągacz gwoździ i zszywek "Kozia nóżka" NAREX, wygięty
Wyciągacz gwoździ i zszywek "Kozia nóżka" NAREX, wygięty
29,90 zł 33,00 zł

Cena regularna: 33,00 zł

Najniższa cena: 33,00 zł
Podkładka antypoślizgowa do kamieni w blokach
Podkładka antypoślizgowa do kamieni w blokach
19,00 zł 25,00 zł

Cena regularna: 25,00 zł

Najniższa cena: 25,00 zł
Japoński prowadnik do ostrzenia
Japoński prowadnik do ostrzenia
128,00 zł 149,00 zł

Cena regularna: 149,00 zł

Najniższa cena: 149,00 zł
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 320
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 320
139,00 zł 153,00 zł

Cena regularna: 153,00 zł

Najniższa cena: 153,00 zł

Kamień naturalny BELGIJSKI blue, profilowy multiform, granulacja 4000-6000

szt.
Cena od: 98,00 zł 98.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do przechowalni

Niewielka profilowa osełka, tzw. Blue Belgian Whetstone (BBW), o wysokiej granulacji do usuwania gratu, honowania i wstępnego polerowania wewnętrznej krawędzi niezbyt szerokich dłut półokrągłych i kątowych.  Wyjątkowo uniwersalna gdyż współpracuje z każdym rodzajem stali, nawet stalą nierdzewną czy HSS.  

ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

Kamienie naturalne Belgijskie - opis serii

Kamienie belgijskie, tzw. Belgischer Brocken,  powstały około 480 milionów lat temu w Ardenach z wulkanicznego popiołu, a jego złoża są obecnie prawie wyczerpane. Zawierają w swojej strukturze jednorodnie rozmieszczone kwarcyty, które spełniają funkcję ścierną. Kwarcyty podczas ostrzenia uwalniają się i wraz z wodą oraz drobinkami ścieranego metalu tworzą swego rodzaju pastę polerską. Za ich pomocą można ostrzyć, a w sumie bardzo precyzyjnie polerować, każdy rodzaj stali, nawet stale bardzo twarde jak HSS.

Niebieską odmianę kamienia belgijskiego odkryto całkiem niedawno. Swój kolor zawdzięcza zawartości tlenku żelaza. Jest troszkę twardsza od odmiany żółtej - przez to kamień niebieski jest odrobinę wolniejszy ale za to bardziej trwały. Charakteryzuje się też niższą granulacją, przez co często jest używana jako etap wstępny polerowania na osełce Coticule.

 

Kamień naturalny BELGIJSKI blue - zastosowanie

  • Ze względu na granulację: do usuwania gratu, honowania i wstępnego polerowania.
  • Ze względu na materiał ścierny: do wszystkich rodzajów stali, w tym nierdzewnej i HSS.
  • Ze względu na wielkość/kształt: osełka profilowa do pracy na wewnętrznych krawędziach średniej szerokości dłut półokrągłych i typu V: dłut rzeźbiarskich i tokarskich, a także stolarskich żłobaków. 

 

Informacje techniczne

  • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 

  • Jest to tzw. Blue Belgischer Brocken lub Blue Belgian Whetstone, który nie jest podklejony łupkiem, jak ma to miejsce przy odmianie żółtej.
  • Jest to kamień wyjątkowy gdyż może być używany jakby posiadał różne granulacje. Jego agresywność można regulować poprzez zmianę nacisku podczas ostrzenia, a także poprzez różną ilość wody. Im większy nacisk i mniejsza ilość wody, tym kamień bardziej agresywny. Przy minimalnym nacisku i maksymalnej ilości wody można osiągnąć efekty porównywalne z polerowaniem na japońskich kamieniach o ziarnistości ok. 6 000.
  • Poszczególne egzemplarze kamieni naturalnych mogą różnić się odcieniem, mogą posiadać żyły i skazy, które jednak nie mają wpływu na jakość kamieni.
  • Jeśli kamień chcemy przechowywać w szczelnym pojemniku, należy go przed zamknięciem dokładnie osuszyć.
  • Kamień należy chronić przed mrozem.

 

Sposób użycia:

  • Kamień przed użyciem wystarczy spryskać wodą
  • Po użyciu kamień można zregenerować tzn. nadać mu pierwotną obłość. Do tego celu można wykorzystać np. Osełkę diamentową DMT DiaSharp, blok, Extra Coarse.

 


PORADY/ostrzenie  FILMYDLUTA/ostrzenie   



Wybór optymalnej osełki nie jest prostym rozwiązaniem. Każdorazowo należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących m.in. naszych umiejętności, oczekiwań, przeznaczenia, a także kosztów. Jeśli jednak mowa o kosztach, to warto wiedzieć, że często droższa osełka będzie bardziej efektywna. Tym samym na początku zapłacimy więcej, jednak później wielokrotnie zyskamy cenny czas podczas ostrzenia.

Więcej informacji, m.in. na temat optymalnego doboru osełki, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.

Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju (w tym HSS)
etap ostrzenia honowanie
szybkość ostrzenia mała
trwałość wysoka
wymiary 8 x 40 x 100 mm
materiał ścierny skała osadowa zawierająca kwarcyt
granulacja JIS (skala japońska) 4000-6000
Kraj pochodzenia Belgia

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium