Kamień naturalny Black ARKANSAS, blok, granulacja 6000-8000

Cena od: 450,00 zł 450.00
dodaj do przechowalni

Uniwersalna osełka o wysokiej granulacji do polerowania noży, noży struga, dłut płaskich. Szczególnie polecana do polerowania zewnętrznej strony dłut profilowych (ze względu na swoją twardość). Jest to tzw. Hard Black Arkansas.

ilość szt.
Zyskujesz 15 pkt [?]

Opis

Kamienie Arkansas - opis serii

Kamień Arkansas (zwany często marmurkiem) to naturalny twardy kamień pochodzący ze Stanów Zjednoczonych z Gór Ouachita, a jego złoża są już prawie wyczerpane. Jego ziarna są bardzo drobne i gęsto ułożone. Granulacja zawiera się w przedziale 6000-8000, i jest to tzw. twardy Arkansas, polecany do wykańczania wyjątkowo precyzyjnych ostrzy. Pomimo częstego używania, długo zachowuje swój właściwy kształt.  Ostrzenie na tym kamieniu jest bardzo czasochłonne, lecz ostrze długo zachowuje swą ostrość.  Należy stosować go z olejem.  Występuje w różnych odcieniach - w naszej ofercie znajduje się odmiana White i Black (twardszy). 

 

Do czego ten kamień?

  • Do precyzyjnego polerowania

 

Informacje techniczne

  • Kamień stosuje się z olejem - patrz Oleje do ostrzenia, który należy nanieść cienką warstwą przed rozpoczęciem ostrzenia. Po zakończeniu pracy należy kamień oczyścić przecierając np. ściereczką nasączoną olejem, a następnie wytrzeć do sucha.
  • Podczas ostrzenia kamień powinien znajdować się na płaskiej i antypoślizgowej powierzchni np. Podkładce antypoślizgowej lub Bazie do kamieni w blokach.
  • Regeneracji zużytego kamienia można dokonać za pomocą Osełki diamentowej DMT DiaSharp o granulacji 120 lub Płyty do regeneracji kamieni DMT DiaFlat.
  • Poszczególne egzemplarze kamieni naturalnych mogą różnić się odcieniem, mogą posiadać żyły i skazy, które jednak nie mają wpływu na jakość kamieni.
  • Więcej informacji na temat ostrzenia znajdziesz w ulotkach umieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.
  • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
  • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 


 Instrukcje  


Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju (w tym HSS)
etap ostrzenia polerowanie
szybkość ostrzenia mała
trwałość duża
wymiary 20 x 48 x 150 mm
materiał ścierny novaculite
wiązania bardzo mocne
granulacja JIS (skala japońska) 6000-8000

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium