Młotek ślusarski PICARD SecuTec 500g - wyprzedaż
szt.
Opis
WYPRZEDAŻ
cena regularna: 130,00 zł
rabat: 25%
zyskujesz: 32,50 zł
Wśród młotków metalowych możemy wyróżnić zarówno bardzo specjalistyczne modele przeznaczone do wąskiej grupy odbiorców (np. dla geologów, instalatorów, blacharzy itp.), jak również najbardziej popularne młotki ślusarskie, które większość z nas posiada w przydomowym warsztacie. Młotki ślusarskie są popularne, jednak w przypadku pracy w drewnie, najbardziej sprawdzą się dedykowane młotki stolarskie lub ciesielskie. Oto czym różnią się te trzy typy młotków.
Młotki uniwersalne (ślusarskie) są najbardziej popularne i najmniej skomplikowane pod względem budowy. Wykorzystywane podczas domowych remontów i napraw, spotykane w wielu warsztatach i na budowach. Mają szerokie zastosowanie.
Młotki stolarskie mają bardzo charakterystyczny kształt. Główka ma przekrój okrągły, a po przeciwległej stronie znajdują się dwa równej długości pazury. Za pomocą tych płaskich pazurów można usuwać zszywki, a szczelina pomiędzy pazurami służy do wyciągania nawet bardzo małych gwoździ. Dzięki temu, że pazury są łukowato wygięte, jest to wyjątkowo łatwe zadanie.
Młotki ciesielskie i ciesielsko-dekarskie przypominają wyglądem młotki stolarskie. Mają jednak szersze zastosowanie, ponieważ oprócz obucha do wbijania gwoździ, posiadają dwa pazury o różnej długości. Szczelina pomiędzy nimi służy do wyciągania gwoździ, jednak dłuższy pazur pełni dodatkową funkcję - służy np. do odrywania lub do przyciągania desek, co jest bardzo przydatne podczas pracy na dachu. Młotki ciesielskie bardzo często wyposażone są w magnes, który pomaga wbijać gwoździe za pomocą tylko jednej ręki.
Praktyczna wskazówka: jeśli zależy nam na wyjątkowej estetyce pracy, gwóźdź najlepiej wbijać do momentu, kiedy jego jego główka jeszcze wystaje ponad powierzchnię, mamy wtedy pewność, że nie pokaleczymy drewna. Gwóźdź dobijamy wtedy za pomocą wybijaka.
Młotki PICARD SecuTec - opis serii
W miejscu pracy nie ma kompromisów jeśli chodzi o bezpieczeństwo - liczy się tylko najwyższa jakość. Młotek SecuTec firmy PICARD jest tutaj zdecydowanym liderem. Jego opatentowana metoda przyłączenia główki młotka redefiniuje obecne standardy. Najwyższej jakości stal i drewno, pierwszorzędne wykonanie przez pracowników z wieloletnim doświadczeniem oraz legendarna jakość PICARD istniejące od 1857 roku, sprawiają, że młotki SecuTec są dla ludzi, dla których tylko najwyższa jakość jest wystarczająco dobra.
Główka wykonana została ze stopu metalu, który przekracza normy DIN C45, zapewniając długą żywotność.
Śruba kotwiąca z wpuszczonym łbem stożkowym zapobiega wypadaniu główki młotka. Połączenie jest o wiele bezpieczniejsze od stosowanych obecnie standardowych metod łączenia. Brak wystających elementów pozwala na położenie młotka na główce.
Tuleja wzmacniająca zapewnia maksymalną ochronę przed pęknięciem trzonka w przypadku niewłaściwego uderzenia. Zwiększa też odporność na zginanie dzięki ustawionemu pod kątem kołnierzowi stabilizującemu.
Trzonek z drewna hikorowego wytrzyma trzy- do czterokrotnie większe obciążenia niż standardowy trzonek z drewna jesionowego. Struktura drewna składa się z długich włókien, dzięki czemu, nawet w przypadku pęknięcia, trzonek pozostaje w jednym kawałku. Oznacza to dużo większe bezpieczeństwo. Trzonek doskonale tłumi wibracje, jest bardzo trwały i odporny na wyginanie. Dodatkowo, w miarę starzenia się drewna, główka młotka pozostaje na swoim miejscu.
Do czego ten młotek?
- Do wbijania gwoździ
- Do prac montażowych
Dla kogo ten młotek?
- Dla stolarza
- Dla cieśli
- Dla majsterkowicza
Poziom jakości DLUTA.PL
Informacje techniczne
- Główka ze stali C45, malowana proszkowo
- Połączenie główki z trzonkiem typu SecuTec opatentowane (DE-GM 20 2012 001 634.2)
- Rękojeść z drewna hikorowego, profilowana.
- Młotek jest odporny na korozję.
- Produkowany zgodnie z normą DIN 1041
Dane techniczne
icon_gwarancja-10_lat | tak |
Kraj pochodzenia | Niemcy |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.