Osełka DMT DiaSharp, blok, granulacja 120, 325, 600, 1200, 8000

Cena od: 187,00 zł 187.00
dodaj do przechowalni

Osełki uniwersalne o różnej  granulacji do ostrzenia noży, noży struga, siekier, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych.

ilość szt.
Zyskujesz 6 pkt [?]

Opis

Osełki DMT - opis serii

Osełki diamentowe DMT dzięki użyciu diamentów monokrystalicznych są wyjątkowo wytrzymałe na zużycie, w odróżnieniu od tańszych osełek, w których wykorzystywane są diamenty polikrystaliczne. Osełki diamentowe mogą być używane do ostrzenia wszystkich rodzajów narzędzi ręcznych. Ostrzenie za pomocą diamentu jest wyjątkowo szybkie, nawet w przypadku bardzo twardej stali.  Osełek tych można używać do ostrzy HSS i z węglików spiekanych. Drobiny diamentowego pyłu, które nałożono na stalową płytkę pokrytą niklem, są osadzone równo, dzięki czemu powierzchnia osełki pozostaje zawsze idealnie płaska.

Aby osełki nie straciły swoich właściwości zbyt szybko należy je odpowiednio użytkować i czyścić, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. 

 

Do czego te osełki?

 • Granulacja 220 - do ostrzenia zgrubnego np. zniszczonych lub zardzewiałych ostrzy oraz znacząca zmiana kąta ostrza
 • Granulacja 325 - do szybkiego ostrzenia zaniedbanych ostrzy
 • Granulacja 600 - do ostrzenia właściwego
 • Granulacja 1200 - do  polerowania
 • Granulacja 8000 - do bardzo precyzyjnego polerowania
 • Ciężka (ze względu na ciągłą diamentową powierzchnię) osełka do ostrzenia noży, siekier, noży struga, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych. 

 

Informacje techniczne

 • Ostrząc na osełkach diamentowych należy stosować niewielki nacisk narzędzia na osełkę. Jest to ok. 1/3 siły, którą wykorzystuje się ostrząc na kamieniach wodnych. Pozwala to zachować zarówno wysoką efektywność ostrzenia, jak również uniknąć przedwczesnego zużycia osełki.
 • Na osełkach diamentowych ostrzy się na sucho (osełki małe i profilowe) lub z niewielkim dodatkiem wody (bloki).
 • Osełki diamentowe należy regularnie czyścić. Po użyciu osełkę należy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Po kilku użyciach należy wykonać dodatkowe czyszczenie, np. za pomocą delikatnej szczoteczki z nylonowym włosiem (np. szczoteczki do rąk), pamiętając o dokładnym osuszeniu powierzchni po czyszczeniu.
 • Podczas ostrzenia kamień powinien znajdować się na płaskiej i antypoślizgowej powierzchni. Osełki z serii DiaSharp dostarczane są z kompletem przylepianych nóżek, które działają stabilizującą i antypoślizgowo.
 • Osełki Dia-Sharp posiadają ciągłą diamentową powierzchnię.
 • Więcej informacji na temat ostrzenia znajdziesz w filmach instruktażowych lub w  ulotkach umieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Instrukcje     


 


Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju stali (w tym HSS)
materiał ścierny diament monokrystaliczny
szybkość ostrzenia bardzo duża

Opinie o produkcie (2)

10 czerwca 2019

Osełka gradacja 600, 10 x 76 x 203 mm. Idealna jako podstawowa osełka do ostrzenia. Idealnie prosta, w zestawie komplet przylepianych nóżek więc na początek nawet nie trzeba myśleć o jakiejś bazie dla niej. Przeostrzone wszystkie dłuta i dwa noże do strugów - zbiera bardzo ładnie, warto lekko zwilżyć. W przeciwieństwie do kamieni jest praktycznie bezobsługowa, po użyciu wystarczy lekko przetrzeć. Zobaczymy jak to będzie z jej trwałością. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 09.03.2018)

10 czerwca 2019

Osełkę DMT gradacja 1200 10 x 76 x 203 mm nabyłem około dwóch tygodni temu jako bazę do ostrzenia i profilowania dłut, do tej pory do tego celu używałem kamieni naturalnych z okolic Magury oraz ściernic sztucznych o gradacji 1200. Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, ostrzenie na tak dużej powierzchni jest bardzo łatwe i przyjemne, można ostrzyć zarówno duże jak i małe dłuta - najprzyjemniejszy jest fakt, że przy każdym posunięciu dłuta dosłownie czuje się jak osełka ściera metal - to ścieranie osiąga się znacznie szybciej niż na kamieniu czy na ściernicy. powierzchnia osełki jest prosta, żadnych skaz, czy nierówności które spotyka się czasem na kamieniach. Nie mogę powiedzieć że za dwa tygodnie przeostrzyłem wszystkie dłuta jakie mam ale ostrzyłem zarówno płaskie, profilowane i z różnych materiałów, ostrzyłem również noże kuchenne - każdorazowo efekty były jak dla mnie bardzo dobre i na tyle dobre że zastanawiam się poważnie czy do polerowania dłut kupić właśnie osełkę diamentową - czy kamień 8000. Osełkę o gradacji 1200 - polecam gorąco - Damian (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 24.06.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium