Osełka DMT DuoSharp, blok, granulacja 220, 325, 600

Cena od: 526,00 zł 526.00
dodaj do przechowalni

Dwustronne osełki uniwersalne o różnej  granulacji do ostrzenia noży, noży struga, siekier, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych. Wykorzystywane są także do ostrzenia łyżew.

ilość szt.
Zyskujesz 17 pkt [?]

Opis

Osełki DMT - opis serii

Osełki diamentowe DMT dzięki użyciu diamentów monokrystalicznych są wyjątkowo wytrzymałe na zużycie, w odróżnieniu od tańszych osełek, w których wykorzystywane są diamenty polikrystaliczne. Osełki diamentowe mogą być używane do ostrzenia wszystkich rodzajów narzędzi ręcznych. Ostrzenie za pomocą diamentu jest wyjątkowo szybkie, nawet w przypadku bardzo twardej stali.  Osełek tych można używać do ostrzy HSS i z węglików spiekanych. Drobiny diamentowego pyłu, które nałożono na stalową płytkę pokrytą niklem, są osadzone równo, dzięki czemu powierzchnia osełki pozostaje zawsze idealnie płaska.

Aby osełki nie straciły swoich właściwości zbyt szybko należy je odpowiednio użytkować i czyścić, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. 

 

Do czego te osełki?

 • Granulacja 220 (czarna) - do ostrzenia zgrubnego np. zniszczonych lub zardzewiałych ostrzy oraz znacząca zmiana kąta ostrza
 • Granulacja 325 (niebieska) - do szybkiego ostrzenia zaniedbanych ostrzy
 • Granulacja 600 (czerwona) - do ostrzenia właściwego
 • Dwustronne osełki stosowane do ostrzenia dużych narzędzi: noży, siekier, noży struga, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych
 • Stosowane również do ostrzenia łyżew

 

Informacje techniczne

 • Ostrząc na osełkach diamentowych należy stosować niewielki nacisk narzędzia na osełkę. Jest to ok. 1/3 siły, którą wykorzystuje się ostrząc na kamieniach wodnych. Pozwala to zachować zarówno wysoką efektywność ostrzenia, jak również uniknąć przedwczesnego zużycia osełki.
 • Na osełkach diamentowych ostrzy się na sucho (osełki małe i profilowe) lub z niewielkim dodatkiem wody (bloki).
 • Osełki diamentowe należy regularnie czyścić. Po użyciu osełkę należy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Po kilku użyciach należy wykonać dodatkowe czyszczenie, np. za pomocą delikatnej szczoteczki z nylonowym włosiem (np. szczoteczki do rąk), pamiętając o dokładnym osuszeniu powierzchni po czyszczeniu.
 • Podczas ostrzenia kamień powinien znajdować się na płaskiej i antypoślizgowej powierzchni. Osełki z serii DuoSharp dostarczane są wraz z Podkładką antypoślizgową DMT.
 • Seria DMT DuoSharp jest bardziej zaawansowanym produktem niż klasyczne kamienie DMT Whetstone.
 • Więcej informacji na temat ostrzenia znajdziesz w filmach instruktażowych lub w  ulotkach umieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Instrukcje     


 


Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju stali (w tym HSS)
materiał ścierny diament monokrystaliczny
szybkość ostrzenia bardzo duża

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium