Osełka DMT MiniSharp, brelok, granulacja 600

Cena od: 69,00 zł 69.00
dodaj do przechowalni

Idealne do ostrzenia niewielkich dłut płaskich, małych noży, haczyków wędkarskich, szydeł, grotów strzał itp. Znajdują zastosowanie zarówno w kuchni, jak i podczas podróży, wypraw górskich, biwaków itp. Mieści się w kieszeni, może też być praktycznym brelokiem.

ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

Osełki DMT - opis serii

Osełki diamentowe DMT dzięki użyciu diamentów monokrystalicznych są wyjątkowo wytrzymałe na zużycie, w odróżnieniu od tańszych osełek, w których wykorzystywane są diamenty polikrystaliczne. Osełki diamentowe mogą być używane do ostrzenia wszystkich rodzajów narzędzi ręcznych. Ostrzenie za pomocą diamentu jest wyjątkowo szybkie, nawet w przypadku bardzo twardej stali.  Osełek tych można używać do ostrzy HSS i z węglików spiekanych. Drobiny diamentowego pyłu, które nałożono na stalową płytkę pokrytą niklem, są osadzone równo, dzięki czemu powierzchnia osełki pozostaje zawsze idealnie płaska.

Aby osełki nie straciły swoich właściwości zbyt szybko należy je odpowiednio użytkować i czyścić, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. 

 

Do czego ta osełka?

  • Granulacja 600 - do ostrzenia właściwego
  • Osełka w formie praktycznego breloku do ostrzenia niezbyt dużych narzędzi stolarskich: dłut, siekier, ośników
  • Do ostrzenia narzędzi domowych i ogrodowych: noży, nożyczek, sekatorów
  • Wykorzystywana również do ostrzenia haczyków wędkarskich, szydeł, świdrów do lodu, czy raków wspinaczkowych

 

Informacje techniczne

  • Ostrząc na osełkach diamentowych należy stosować niewielki nacisk narzędzia na osełkę. Jest to ok. 1/3 siły, którą wykorzystuje się ostrząc na kamieniach wodnych. Pozwala to zachować zarówno wysoką efektywność ostrzenia, jak również uniknąć przedwczesnego zużycia osełki.
  • Na osełkach diamentowych ostrzy się na sucho (osełki małe i profilowe) lub z niewielkim dodatkiem wody (bloki).
  • Osełki diamentowe należy regularnie czyścić. Po użyciu osełkę należy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Po kilku użyciach należy wykonać dodatkowe czyszczenie, np. za pomocą delikatnej szczoteczki z nylonowym włosiem (np. szczoteczki do rąk), pamiętając o dokładnym osuszeniu powierzchni po czyszczeniu.
  • Więcej informacji na temat ostrzenia znajdziesz w filmach instruktażowych lub w  ulotkach umieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Instrukcje     


 


Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju stali (w tym HSS)
wymiary 5 x 25 x 70 mm
materiał ścierny diament monokrystaliczny
szybkość ostrzenia bardzo duża

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium