Osełka DMT Whetstone, blok, granulacja 220, 325, 600, 1200

Cena od: 256,00 zł 256.00
dodaj do przechowalni

Osełki uniwersalne o różnej granulacji do ostrzenia noży, noży struga, siekier, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych.

ilość szt.
Zyskujesz 8 pkt [?]

Opis

Osełki DMT - opis serii

Osełki diamentowe DMT dzięki użyciu diamentów monokrystalicznych są wyjątkowo wytrzymałe na zużycie, w odróżnieniu od tańszych osełek, w których wykorzystywane są diamenty polikrystaliczne. Osełki diamentowe mogą być używane do ostrzenia wszystkich rodzajów narzędzi ręcznych. Ostrzenie za pomocą diamentu jest wyjątkowo szybkie, nawet w przypadku bardzo twardej stali.  Osełek tych można używać do ostrzy HSS i z węglików spiekanych. Drobiny diamentowego pyłu, które nałożono na stalową płytkę pokrytą niklem, są osadzone równo, dzięki czemu powierzchnia osełki pozostaje zawsze idealnie płaska.

Aby osełki nie straciły swoich właściwości zbyt szybko należy je odpowiednio użytkować i czyścić, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi poniżej. 

 

Do czego te osełki?

  • Granulacja 220 (czarna) - do ostrzenia zgrubnego np. zniszczonych lub zardzewiałych ostrzy oraz znacząca zmiana kąta ostrza
  • Granulacja 325 (niebieska) - do szybkiego ostrzenia zaniedbanych ostrzy
  • Granulacja 600 (czerwona) - do ostrzenia właściwego
  • Granulacja 1200 (zielona) - do  polerowania
  • Osełki w bloku służą do ostrzenia noży, siekier, noży struga, dłut płaskich oraz zewnętrznej strony dłut profilowych

 

Informacje techniczne

  • Ostrząc na osełkach diamentowych należy stosować niewielki nacisk narzędzia na osełkę. Jest to ok. 1/3 siły, którą wykorzystuje się ostrząc na kamieniach wodnych. Pozwala to zachować zarówno wysoką efektywność ostrzenia, jak również uniknąć przedwczesnego zużycia osełki.
  • Na osełkach diamentowych ostrzy się na sucho (osełki małe i profilowe) lub z niewielkim dodatkiem wody (bloki).
  • Osełki diamentowe należy regularnie czyścić. Po użyciu osełkę należy spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Po kilku użyciach należy wykonać dodatkowe czyszczenie, np. za pomocą delikatnej szczoteczki z nylonowym włosiem (np. szczoteczki do rąk), pamiętając o dokładnym osuszeniu powierzchni po czyszczeniu.
  • Podczas ostrzenia kamień powinien znajdować się na płaskiej i antypoślizgowej powierzchni. Osełki z serii Whetstone dostarczane są w pudełku z tworzywa i posiadają gumową antypoślizgową bazę.
  • Więcej informacji na temat ostrzenia znajdziesz w filmach instruktażowych lub w  ulotkach umieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Instrukcje     


 


Dane techniczne

do jakiej stali każdego rodzaju stali (w tym HSS)
wymiary 19 x 50 x 152 mm
materiał ścierny diament monokrystaliczny
szybkość ostrzenia bardzo duża

Opinie o produkcie (1)

10 czerwca 2019

Osełka tego typu idealnie wypełnia rolę ostrzenia wszelkich narzędzi. Noże (nawet te do maszynki od mięsa wraz z sitkiem), noże ceramiczne, dłuta, ostrza strugów i wiele wiele innych narzędzi. W zasadzie w domu wystarczą granulację 325 i 600, ale dla dłut i ostrzy strugów 1200. Nie ma lepszych osełek jak diamentowe. Polecam ten zakup. Jeśli wydać pieniądze rozsądnie to właśnie za ten zakup. Osobiście wykorzystuję osełkę na wszystkie możliwe sposoby nawet jako płaski pilnik :). Pozdrawiam (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 02.04.2014)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium