Pasta polerska w bloku - średnioziarnista

szt.
Cena od: 25,00 zł 25.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do przechowalni

Pasta w bloku jest wykorzystywana podczas polerowania stali z wykorzystaniem np. krążków filcowych lub skóry.

ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

Opis

Pasty (i proszki) polerskie stosowane są najczęściej na ostatnim etapie pracy nad ostrzem - etapie polerowania. Przy wyborze pasty najlepiej kierować się własnymi preferencjami lub doświadczeniem, gdyż brak jest jednoznacznych zasad, które można by do nich odnieść. Trudno jest ustalić ich granulację, kolor niezbyt precyzyjnie odwołuje się do ich ziarnistości, również dobór rodzaju pasty do techniki jest mało precyzyjny. 

Więcej informacji, m.in. na temat polerowania można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


 

Do czego ta pasta?

  • Średnioziarnista pasta w bloku, która służy do polerowania ostrzy na pasku skórzanym lub na krążku filcowym.
  • Może być stosowana do polerowania stali, stali nierdzewnej i aluminium

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL  

 

Informacje techniczne

  • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
  • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑
  • Pasty posiadają różne ziarnistości, jednak dość często producenci nie podają konkretnej granulacji, posługując się raczej określeniami typu „drobnoziarnista”. Jednak nawet, jeśli poznamy konkretną granulację pasty, nie powinniśmy jej jednak porównywać z ziarnistością (granulacją) kamieni, gdyż efekt ich działania jest inny. Można to porównać do kamieni rozsypanych na miękkim dywanie, lub betonowej posadzce, kiedy po nich przejdziemy, nasze wrażenia będą zupełnie inne. Tak samo jest z pastami i kamieniami, gdzie drobiny materiału ściernego zachowują się zdecydowanie mniej agresywnie zatopione w filcu czy skórze, niż te drobiny tej samej wielkości zatopione w osełce.
  • Pasty mogą mieć różne kolory, jednak i tutaj brakuje zgodności. Każdy z producentów stosuje je raczej dowolnie, więc nie powinniśmy na nich zbytnio polegać. 
  • Narzędzia, które mają kontakt z żywnością po polerowaniu należy dokładnie umyć.

 

Sposób użycia

  • Niewielką ilość pasty nanosimy na filc lub skórę. Proces powtarzamy dość często.
  • Po pewnym czasie może być konieczne oczyszczenie skóry/tarczy filcowej z nadmiaru pasty. Wskazówki znajdują się w opisach ww. produktów.

 

Uwaga

  • Kształt pasty może odbiegać od pokazanego na zdjęciu, dlatego proszę kierować się wagą i wymiarami podanymi w zakładce "Dane techniczne"

 


PORADY/ostrzenie  FILMYDLUTA/ostrzenie   Dane techniczne

waga / pojemność 200 g (+- 10 g)
wymiary ok. 37 x 40 x 85 mm

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (1)

10 czerwca 2019

Bloki niezbędne przy posiadaniu tarcz filcowych. Osobiście omijam gradacje środkowa, pozostając przy krańcowych. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 19.07.2013)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium