Półmaska przeciwpyłowa wielorazowego użycia FFP3
szt.Łatwa i szybka do założenia maska, która stanowi optymalną ochronę podczas cięcia, wiercenia i szlifowania drewna, zarówno ręcznego, jak i mechanicznego. Zabezpiecza przed pyłami każdego gatunku drewna, jak również m.in. przed pyłami powstającymi podczas malowania natryskowego, lutowania, czy spawania.
Może być zakładana wiele razy, a czas używania to łącznie 24 h. Prosta w dezynfekcji - wystarczy dowolny płyn do odkażania.
Opis
Zastosowanie półmaski przeciwpyłowej wielorazowego użycia
- Zabezpiecza drogi oddechowe przed pyłem drzewnym (również drewna twardego)
- Do stosowania podczas cięcia, wiercenia i szlifowania drewna (zarówno ręcznego, jak i mechanicznego)
- Może być wykorzystywana podczas malowania natryskowego
- Poza tym można ją stosować przy spawaniu i lutowaniu
- Chroni przed pyłami zawierającymi beryl, antymon, arsen, kadm, kobalt, nikiel, rad, strychninę, cząstki radioaktywne
Dla kogo ta maska?
- Dla cieśli
- Dla lutnika
- Dla majsterkowicza
- Dla renowatora
- Dla rzeźbiarza
- Dla stolarza
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Nietypowa konstrukcja bez zacisku nosowego, uszczelka z pianki polietylenowej oraz czteropunktowa regulacja długości taśm nagłownych pozwalają na bardzo szybkie i precyzyjne dopasowanie maski do twarzy.
- Zamontowany zawór wydechowy sprawia, że komfort oddychania podczas pracy jest bardzo wysoki.
- Maska może być używana wraz z okularami ochronnymi, przy czym w tym zestawieniu nie występuje efekt parowania szkieł okularów.
- Maskę można używać przez łącznie 24h, przy czym przed po każdym użyciu należy maskę zdezynfekować wg wskazówek zamieszczonych poniżej.
- Maska została wyprodukowana w Polsce.
Sposób użycia
- Przed założeniem: sprawdź, czy maska nie jest uszkodzona
- Zakładanie maski:
- obejmij czaszę maski dłonią
- przenieś taśmy na przód maski
- przyłóż maskę do twarzy i sprawdź, czy całkowicie i szczelnie do niej przylega
- przełóż taśmy za głowę - 1 powinna znajdować się na potylicy, druga na szczycie głowy
- ponownie sprawdź, czy maska odpowiednio przylega - przyłóż dłonie do czaszy i wydmuchaj powietrze, jeśli czujesz, że powietrze ucieka bokami, popraw ułożenie maski lub/i wyreguluj długość taśm nagłownych pociągając za ich końce
- Dezynfekcja maski: po zdjęciu maski, należy zdezynfekować wyłącznie uszczelkę za pomocą dowolnego płynu do dezynfekcji, nakładanego za pomocą ściereczki, a następnie poczekać na jego odparowanie. Maski nie należy spryskiwać, gdyż część wykonana z włókniny nie powinna mieć kontaktu z płynami.
- Przechowywanie maski: maskę po dezynfekcji należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach (worku, kartonie itp.), chroniąc przed ew. zabrudzeniami, wysoką wilgotnością, czy promieniami słonecznymi.
Maski ochronne dla wielu zdają się być zbędną fanaberią, gdyż opinia, że drewno jako materiał naturalny jest całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu, jest niestety dość popularna. Warto więc zaznaczyć, że jest to absolutnie niezgodne z prawdą. Kontakt z większością gatunków drewna może być źródłem alergii, podrażnień, a w niektórych przypadkach poważnych chorób. Szczególnie niebezpieczny bywa pył drzewny, który bardzo łatwo przedostaje się do oczu, nosa, płuc, przez co może być przyczyną chorób zatok, upośledzenia funkcji płuc, a w niektórych przypadkach przyczyniać się do powstania astmy czy nawet nowotworów!
Istnieją jednak skuteczne środki ochrony przed pyłem. Przede wszystkim dobrze jest wyposażyć miejsce pracy w odpowiedni odciąg. Nie zawsze jednak jest to wykonalne, a wtedy pozostaje nam zastosowanie środków ochrony indywidualnej w postaci odpowiednich masek. Kluczowe jest tu określenie "odpowiednich", gdyż nie każda maska spełni swoje zadanie. Maski, a w sumie półmaski, powinny być przede wszystkim wyposażone we właściwy filtr. Odnosząc się do ochrony przed pyłem drzewnym mamy do wyboru trzy typy:
P1 - podczas szlifowania ręcznego miękkich gatunków,
P2 - podczas szlifowania ręcznego i mechanicznego miękkich i ręcznego twardych,
P3 - podczas szlifowania ręcznego i mechanicznego wszystkich gatunków.
Wynika zatem, że przy obróbce drewna najbardziej optymalny filtr to P3, który dodatkowo pozwoli nam na bezpieczne malowanie natryskowe.
Oprócz prawidłowego doboru filtra, należy zwrócić uwagę na poprawne dopasowanie maski, która powinna szczelnie przylegać do twarzy, a zarazem pozwalać na wygodne noszenie okularów ochronnych. Zatem regulacja pasków, które służą do jej mocowania, wydaje się być cechą niezbędną. Z ważnych kwestii pozostaje jeszcze sprawa dot. wygody. Dobrze, gdyby maska była wyposażona w odpowiedni zawór pozwalający na łatwą wymianę powietrza, co sprawi, że jej używanie nie będzie dla nas męczące.
Jeśli już zatem dokonaliśmy wstępnej selekcji, to pozostaje kwestia ceny, jakości oraz trwałości masek. Oto jakie maski są dostępne na rynku:
jednorazowe - które mogą spełnić swoje zadanie pod względem filtrów i dopasowania, jednak my nie będziemy ich polecać gdyż są nieekonomiczne i nieekologiczne
wielorazowe - które można używać wielokrotnie po wcześniejszej dezynfekcji, a przy tym są stosunkowo tanie, przez co jest dobre rozwiązanie dla majsterkowiczów, którzy niezbyt często piłują, czy szlifują drewno
profesjonalne - jest to już większy wydatek (a raczej inwestycja w nasze zdrowie), który jednak przekłada się na lepszą jakość, trwałość i wygodę, przez co to rozwiązanie polecamy osobom, które mają częsty kontakt z pyłem.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Klo08
Używam przy szlifowaniu. Całkiem wygodna, dość łatwo się w niej oddycha.