Tarcza polerska filcowa - średnio twardy filc
szt.Tarcza ze średnio twardego filcu do mechanicznego polerowania stali.
Opis
Tarcza polerska filcowa - zastosowanie
- Polerowanie krawędzi tnących: tarcze filcowe skutecznie wygładzają ostrza noży, dłut czy noży strugów, usuwając mikro-zadziory i nadając im perfekcyjną ostrość.
- Wykańczanie powierzchni metalowych: idealne do polerowania całych powierzchni narzędzi, takich jak płaszczyzny dłut, noże czy inne metalowe elementy.
- Przyspieszenie procesu polerowania: mechaniczne polerowanie pozwala osiągnąć szybkie efekty, szczególnie przy większych powierzchniach lub licznych narzędziach.
- Przygotowanie do pracy: tarcze filcowe świetnie sprawdzają się przy usuwaniu tlenków, drobnych rys czy nadmiaru materiału z metalowych elementów.
- Użycie z pastą polerską: w połączeniu z pastami o różnej granulacji pozwalają uzyskać precyzyjne wykończenie i efekt lustra na ostrzu lub powierzchni.
Informacje techniczne
- Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. ↑
- Uniwersalna tarcza, sprawdza się zarówno przy wstępnym polerowaniu, jak i końcowym wygładzaniu. Dobry balans między agresywnością a delikatnością.
- Wszechstronność – nadaje się do większości zadań w warsztacie.
- Może nie być wystarczająco precyzyjny do bardzo delikatnego wykończenia.
- Zaleca się stosować z pastami o średniej granulacji, jak np. Luxor zielony 3 µ lub Pasta Gundel-Putz 1 µ
- Podczas ostrzenia na tarczy filcowej może dojść do zaokrąglenia krawędzi ostrza, dlatego należy ten proces przeprowadzać z należytą uwagą.
- Po pewnym czasie użytkowania tarcza będzie wymagała czyszczenia. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie grzbietu noża bądź bocznej krawędzi dłuta, za pomocą której zeskrobujemy wierzchnią warstwę, aż koło polerskie odzyska dawną miękkość i czystość.
Sposób użycia
- Tarczę można zamontować na wiertarce (za pomocą Trzpienia do montażu tarczy polerskiej) lub na szlifierce stołowej (za pomocą pierścieni używanych do mocowania tarczy szlifierskiej). Jeśli montujemy tarczę na wiertarce, powinna ona zostać bezwzględnie unieruchomiona w odpowiednim statywie.
- Tarczę wprawiamy w ruch i nanosimy nieznaczną ilość pasty polerskiej. Lepiej nanosić pastę w mniejszych ilościach, a często.
- Przykładamy do tarczy kolejno obie strony ostrza, zwracając uwagę na odpowiedni kierunek (zawsze "z włosem"), jednocześnie staramy się zachować odpowiedni kąt pomiędzy tarczą a ostrzem, nawiązując do wypracowanego kąta fazy.
Tarcze polerskie – szybki sposób na perfekcyjne wykończenie
Tarcze filcowe, sizalowe i z tkaniny to nowoczesne narzędzia do polerowania mechanicznego, które idealnie sprawdzą się zarówno w warsztatach stolarskich, jak i rzeźbiarskich. Montowane na szlifierce stołowej lub wiertarce, pozwalają na szybkie i efektywne wykończenie krawędzi tnącej oraz całych metalowych powierzchni narzędzi.
Dlaczego warto wybrać tarcze polerskie?
- Szybkość i precyzja: polerowanie tarczą trwa znacznie krócej niż ręczne techniki, a efekty są porównywalne z polerowaniem na najlepszych kamieniach.
- Wszechstronność: tarcze mogą być używane do wygładzania krawędzi, usuwania zadziorów oraz polerowania większych powierzchni metalowych, takich jak dłuta, noże czy elementy dekoracyjne.
- Łatwość użytkowania: w połączeniu z pastami polerskimi (np. Luxor) zapewniają perfekcyjną gładkość i połysk nawet najtwardszym ostrzom.
Zadbaj o narzędzia w profesjonalnym stylu
Tarcze polerskie to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią czas i precyzję. Osiągnij doskonałe efekty w kilka chwil – wybierz tarcze, które pomogą Ci utrzymać narzędzia w perfekcyjnym stanie!
Więcej informacji, m.in. na temat polerowania można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.
Dane techniczne
materiał | średnio twardy filc |
otwór | 20 mm |
średnica tarczy | 150 mm |
grubość tarczy | 20 mm |
maks. liczba obrotów | 3600 |
Kraj pochodzenia | Niemcy |
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.