Warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek i talerzy, 6h, Poznań
szt.Marzysz o chwili wytchnienia od codzienności? Chcesz poczuć prawdziwą satysfakcję? Nie wiesz, od czego zacząć pracę w drewnie? Jeśli tak, to te warsztaty są dla Ciebie!
Opis
Jeśli chcesz dać te warsztaty rzeźbiarskie w prezencie - wybierz voucher do samodzielnego wydruku!
Grupowe warsztaty rzeźbienia drewnianych łyżek i talerzy - opis
Marzy Ci się chwila spokoju? Chciałbyś zaszyć się gdzieś na jakiś krótki nawet czas, żeby naładować akumulatory? A może po prostu chcesz coś stworzyć własnymi rękami, bo lubisz prace manualne?
W każdym tym przypadku idealnym rozwiązaniem będą te warsztaty! Dzięki nim nauczysz się jak rzeźbić łyżki, talerze i misy, a jednocześnie doświadczysz niesamowicie kojącego efektu, jaki daje ręczna praca w drewnie.
Szczegóły organizacyjne:
Na warsztaty zapraszamy do wyjątkowo klimatycznego miejsca - Muzeum Starych Narzędzi GASPAR, które znajduje się na obrzeżach Poznania.
Podczas warsztatów używamy wyłącznie profesjonalnych narzędzi, a także rękawic antyprzecięciowych i innych akcesoriów BHP (jeśli zachodzi taka potrzeba).
Czas trwania warsztatów wynosi 6h.
Nasze warsztaty skierowane są do osób, które chcą nauczyć się podstaw rzeźbienia. Zapraszamy więc zupełnie początkujących, jak również osoby, które próbowały już pracy w drewnie. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych w dowolnym wieku.
Dzieci i młodzież (wraz z opiekunem) zapraszamy na indywidualne warsztaty dla dzieci, które przygotowujemy bardzo starannie, uwzględniając wiek, umiejętności oraz zainteresowania uczestnika.
Plan warsztatów:
Podczas tych warsztatów:
* wykonasz swoje pierwsze snycerskie prace (łyżkę lub talerz) - przed warsztatami ustalamy z uczestnikiem, którą pracę chciałby wykonać
* poznasz podstawowe narzędzia i techniki związane ze struganiem i rzeźbieniem w drewnie
* dowiesz się o właściwościach drewna lipowego (i nie tylko) oraz sposobach jego obróbki
* w przerwie zwiedzisz niezwykle interesujące muzeum
Więcej szczegółów:
terminy: 12 kwietnia lub 23 sierpnia 2025 r.(sobota) w godzinach 10:00-16:00
miejsce: Muzeum Narzędzi GASPAR, ul. Oliwkowa 12, 61-306 Poznań (na miejscu znajduje się parking)
cena obejmuje: drewno, narzędzia, środki ochrony BHP (jeśli zachodzi taka potrzeba); poczęstunek: woda, kawa, herbata, przekąski
jak się przygotować: Twoje ubranie powinno być wygodne, tak aby strój nie krępował ruchów. Wskazane, aby odzież zakrywała nogi. Zalecamy także pełne obuwie.
rezygnacja: możesz zrezygnować z warsztatów do 3 dni przed ich rozpoczęciem, a my zwrócimy Ci pełną wpłaconą kwotę. W przypadku późniejszej rezygnacji zwracana kwota zostanie umniejszona o 40% ceny warsztatów.
ilość uczestników: warsztaty organizowane są w kameralnej grupie od 4 do 6 uczestników.
kontakt: 519 699 443, alelipa@dluta.pl (Agnieszka Baraniok-Lipińska)
sklep: po warsztatach możliwy jest zakup narzędzi, drewna i akcesoriów w warsztatowym sklepiku.
pamiętaj, że praca ręczna wymaga podstawowej siły fizycznej. Rzeźbienie to wzmożony wysiłek nie tylko dla dłoni i nadgarstka, a jego konsekwencje można odczuwać również w następnych dniach. Tak dzieje się zawsze, kiedy intensywnie używamy mięśni, o których na co dzień nie pamiętamy ;-)
więcej szczegółów znajdziesz w poniższym REGULAMINIE
Prowadząca warsztaty
Agnieszka Baraniok-Lipińska
Zakochana w drzewach, drewnie i ich terapeutycznej mocy. Ceni umiar, prostotę, ciszę i wartościowe relacje.
Od 20 lat prowadzi specjalistyczny sklep dla miłośników ręcznej pracy w drewnie DLUTA.PL
W wolnych chwilach rzeźbi, struga, wierci, piłuje, a także uprawia warzywa.
Od dwóch lat uczy strugania lipowych łyżek wg autorskiego pomysłu. Kreatorka serii Samouczków rzeźbiarskich — zestawów do samodzielnej nauki rzeźbienia i strugania drewna. Swoje umiejętności snycerskie rozwija pod okiem mistrza Mirosława Dziedzickiego, sama posiada stopień czeladnika w zakresie rzeźby w drewnie.
Poznasz ją bliżej, zaglądając na jej profil na Instagramie.
Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.