Producenci
Produkt dnia
Pirograf podstawowy + 9 końcówek PEBARO
Pirograf podstawowy + 9 końcówek PEBARO
72,00 zł 68,00 zł

WYDAWCĄ SERII SAMOUCZKÓW RZEŹBIARSKICH JEST firma CILIO, właściciel sklepu DLUTA.PL

Pomysłodawcą stworzenia serii zeszytów, które pozwolą na naukę rzeźbienia w domowym zaciszu, jest sklep z narzędziami do ręcznej obróbki drewna DLUTA.PL, będący własnością firmy CILIO.

Pierwsze pomysły związane ze stworzeniem Samouczka rzeźbiarskiego zrodziły się  już w 2014 roku. Podstawowe założenie było bardzo proste: klient otrzymuje w jednej paczce wszystkie elementy niezbędne do natychmiastowego i samodzielnego rozpoczęcia przygody z rzeźbieniem: projekt + instrukcję wykonania + narzędzia + drewno.

Od początku głównym celem Samouczka było zamknięcie w jednym opakowaniu zrozumiałej dla laika, obrazkowej instrukcji, prostego projektu, do którego wykonania wystarczy zestaw podstawowych dłut oraz łatwe do obróbki drewno, dopasowane pod względem rozmiaru do projektu. 

W wyniku współpracy z rzeźbiarzem i fotografikiem Maciejem Sperskim powstały unikatowe samouczki, które można obecnie kupić w kilku wersjach.

 

 
AUTOREM SERII SAMOUCZKÓW RZEŹBIARSKICH JEST MACIEJ SPERSKI 

Magister sztuki, fotografik, grafik i rzeźbiarz. Z rzeźbą pierwszy kontakt miał już w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie, w którym wybrał specjalizację Snycerstwo, uzyskując tytuł zawodowy Plastyk – Snycerz. Swoje zainteresowania kontynuował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończył również Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na kierunku Fotografia.

Maciej, choć w rzeźbie wykorzystuje różne materiały, w szczególności chętnie pracuje z drewnem, traktując je jako naturalny materiał. Maciej Sperski, pracując obecnie jako fotografik, grafik i pedagog, nadal pozostaje czynnym artystą. Jest autorem i uczestnikiem wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jego prace można było zobaczyć między innymi podczas OFF_festival w Bratysławie, Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT we Frankfurcie, XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi, wystawy w ramach TIFF w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, VII Biennale Fotografii w Poznaniu oraz innych wystaw zbiorowych i indywidualnych.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium