Po skrobaki warto sięgnąć w sytuacji, kiedy nie mamy zbyt dużo czasu. To narzędzia dość łatwe w obsłudze, które jednak nie dadzą nam tak spektakularnych efektów, jak ma to miejsce w przypadku cyklin stolarskich.
Dla kogo skrobak do drewna?
Niektóre skrobaki mają ostrza wymienne, które nie wymagają ostrzenia, dzięki temu są polecane m.in. dla wszystkich początkujących majsterkowiczów. Można je używać z łatwością w plenerze, czy poza warsztatem, czyli wszędzie tam, gdzie ostrzenie jest trudne czy niemożliwe do przeprowadzenia. Bardziej doświadczeni użytkownicy, czyli osoby, które dysponują zarówno podstawowym wyposażeniem do ostrzenia, jak również odpowiednimi umiejętnościami, mogą sięgnąć po skrobaki ze stałym ostrzem, które będą wymagały w trakcie pracy podostrzenia krawędzi roboczej.
Czym ostrzyć skrobaki do drewna?
Do ostrzenia skrobaków polecamy np. syntetyczne kamienie wodne lub osełki diamentowe amerykańskiej firmy DMT.
Producent
Cena od
-
od
do
Skrobak do renowacji TAJIMA
Solidny, uniwersalny skrobak (szpachelka) do zgrubnego usuwania resztek farby, lakieru z powierzchni płaskich i obłych. Sprawdzi się również do usuwania zaschniętych naddatków kleju z połączeń stolarskich.
Skrobak PAJARITO 62 mm
Niewielki skrobak do usuwania starych powłok malarskich i kleju.
Wyposażony w wymienne ostrze, nie wymaga ostrzenia.
Skrobak PAJARITO 35 mm
Niewielki skrobak do usuwania starych powłok malarskich i kleju.
Wyposażony w wymienne ostrze, nie wymaga ostrzenia.
Skrobak KUNZ
Masywny skrobak do pracy zgrubnej, polecany szczególnie do usuwania zaschniętych naddatków kleju z połączeń stolarskich. Może być także wykorzystywany do usuwania starych powłok, takich jak farby czy lakiery.
Cyklina - skrobak KIRSCHEN
Masywna cyklina przeznaczona przede wszystkim do renowacji podłóg drewnianych, parkietów i blatów. Za jego pomocą można usuwać stare powłoki malarskie, takie jak farby czy lakiery. Odpowiednio zaostrzona nadaje się także do wygładzania powierzchni drewna.
A może cykliny? To banalnie proste narzędzie, które daje niesamowite efekty!
Cyklina stolarska to najczęściej prostokątna blaszka, która swoim wyglądem nie zdradza drzemiącego w niej potencjału. Ten kawałek metalu, odpowiednio przygotowany potrafi zdziałać na powierzchni drewna cuda! Idealnie gładka powierzchnia, nawet na trudnym do obróbki drewnie, to dla niej zwykła sprawa. Jeśli natomiast chcemy jeszcze więcej, czyli uzyskać perfekcyjną powierzchnię, bez zbędnego wysiłku, warto sięgnąć po cykliny nastawne, zbliżone wyglądem do ośnika lub struga.