Producenci
Produkt dnia

Akcesoria do polerowaniaPrzyjmuje się, że kamienie o granulacji do 6000 służą do ostrzenia i honowania, a kamienie o drobniejszym ziarnie, jak np. kamienie typu Arkansas, przeznaczone są już do kolejnego etapu zwanego polerowaniem. Oprócz bardzo miałkich kamieni do polerowania można wykorzystać również inne akcesoria.

Tarcze filcowe – polerowanie mechaniczne

Służą do polerowania mechanicznego i mogą być montowane zarówno na szlifierce stołowej, jak i wiertarce. Dzięki użyciu elektronarzędzi proces trwa zdecydowanie krócej, a dodatkową korzyścią jest fakt, że można za ich pomocą wypolerować nie tylko krawędź tnącą, a np. całą metalową część dłuta. Tarcze wymagają użycia odpowiednich past polerskich.

Pasty i proszek - niezbędny dodatek

Pasty polerskie stosuje są wraz z tarczami filcowymi oraz na kawałkach naturalnej skóry. Pasty występują w różnych granulacjach, a te najbardziej drobnoziarniste pozwalają osiągnąć niebywałą wręcz ostrość krawędzi tnącej. Proszek polerski, popularny szczególnie w Japonii, pozwala osiągnąć podobne rezultaty.


Chcesz zawęzić listę produktów w tej podkategorii? Skorzystaj z poniższych FILTRÓW. 

Filtry
Cena od
  • od
    do
Resetuj filtry

Proszek do polerowania KONGOSA, granulacja 1000

Proszek do polerowania KONGOSA, granulacja 1000
Proszek do polerowania KONGOSA, granulacja 1000

Do bardzo precyzyjnego polerowania kling noży i innych narzędzi oraz do czyszczenia zabrudzonych powierzchni metalowych.

Cena od: 57,00 zł
zobacz więcej

Proszek do polerowania SUITA, granulacja 8000

Proszek do polerowania SUITA, granulacja 8000
Proszek do polerowania SUITA, granulacja 8000

Do bardzo precyzyjnego polerowania kling noży i innych narzędzi.

Cena od: 74,00 zł
zobacz więcej

Ostrzenie narzędzi ręcznych do drewna

Ostrzenie to bardzo istotny element pracy rzemieślnika pracującego narzędziami ręcznymi. Tylko ostre narzędzie jest efektywne, zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy (oczywiście pod warunkiem przestrzegania zasad BHP). Warto regularnie ostrzyć narzędzia, przykładając się do tego na każdym jego etapie. Zanim jednak przystąpisz do ostrzenia, zastanów się jakich osełek potrzebujesz. Czy wybierzesz najbardziej popularne syntetyczne kamienie wodne, czy może najbardziej optymalne osełki diamentowe? Pamiętaj też o odpowiednich akcesoriach do ostrzenia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium