Producenci

   

Lie-Nielsen Toolworks - to niesamowita historia człowieka, który postanowił produkować najlepsze strugi ręczne na świecie!


Historia tej firmy rozpoczęła się zaledwie 36 lat temu, a nie jak w przypadku wielu niemieckich producentów pod koniec XIX wieku. Otóż w 1981 roku, w maleńkiej szopie na farmie w West Rockport (Maine), Thomas Lie-Nielsen rozpoczął produkcję strugów model Stanley #95. Kilka lat później przeprowadził się do większego! (35,7 m2!) warsztatu, gdzie rozpoczął produkcję kolejnego modelu struga, tym razem był to równiak. W 1988 roku firma na tyle się rozrosła, że mogła przenieść się do nowego przestronnego budynku w Warren (Maine), w którym do dzisiaj mieści się jej siedziba.
 
Obecnie Lie-Nielsen produkuje 100 typów różnego rodzaju narzędzi ręcznych, takich jak strugi, piły, dłuta itp. Firma dumnie podkreśla, że wszystkie ich narzędzia mogą nosić miano "Made in America" ponieważ nie tylko w całości powstają w tym kraju, ale także nawiązują swą konstrukcją do najbardziej tradycyjnych amerykańskich narzędzi powstających kiedyś m.in. pod marką Stanley.

Misją firmy jest tworzenie rzeczy nie tylko o doskonałej jakości, ale jednocześnie pięknych! To niesamowite, jak obcowanie z narzędziami tej firmy może inspirować nawet najbardziej wymagających użytkowników!
 
 
______________________________________________________________________________________________
 

Lie-Nielsen

Narzędzia Lie-Nielsen to przykład jakości i precyzji, która jest doceniana na rynku przez profesjonalistów i pasjonatów. Najwyższe standardy jakości to priorytet dla producenta, który z przyjemnością kultywuje tradycję założyciela marki. Narzędzia firmy doceniane są z uwagi na dbałość o najmniejsze detale oraz doskonale dopasowane materiały, które świetnie dopasowują się do wymagających warunków eksploatacyjnych. Jesteśmy przekonani, że produkty Lie-Nielsen z naszej oferty sprostają oczekiwaniom profesjonalistów i pasjonatów prac ręcznych.

Atuty narzędzi Lie-Nielsen

Jednym z powodów, dzięki którym narzędzia Lie-Nielsen odnoszą tak ogromny sukces na rynku branżowym, jest doskonale przemyślany projekt, który jest w pełni kompatybilny z wykorzystanymi materiałami i finalnym zastosowaniem. Producent stosuje między innymi grubsze odlewy, nieco bardziej sprężyste konstrukcje, jak i dokładnie oszlifowane powierzchnie, dzięki czemu narzędzia doskonale nadają się do precyzyjne wykonywanych prac ręcznych. Kolejnym atutem jest wykorzystanie potencjału innowacyjnych technologii, które w połączeniu z nieszablonowymi materiałami gwarantują najwyższe standardy jakości. 


Dbałość o detale - sprawdź narzędzia Lie-Nielsen

Przygotowane materiały i doskonale zaprojektowana konstrukcja, to ważne aspekty w ofercie narzędzi Lie-Nielsen, jednakże marka nie zyskałaby tak szerokiego grona zaufanych odbiorców, gdyby nie dbałość o detale. Wnikliwe dopasowanie ostrza o utwardzonej powierzchni czy drewniane uchwyty i gałki, to doskonałe dopełnienie perfekcyjnych wyrobów Lie-Nielsen.
 
Starannie wykonane narzędzia Lie-Nielsen, to jakość warta inwestycji. Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Najlepsze produkty. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium