Producenci

   

Lie-Nielsen Toolworks - to niesamowita historia człowieka, który postanowił produkować najlepsze strugi ręczne na świecie!


Historia tej firmy rozpoczęła się zaledwie 36 lat temu, a nie jak w przypadku wielu niemieckich producentów pod koniec XIX wieku. Otóż w 1981 roku, w maleńkiej szopie na farmie w West Rockport (Maine), Thomas Lie-Nielsen rozpoczął produkcję strugów model Stanley #95. Kilka lat później przeprowadził się do większego! (35,7 m2!) warsztatu, gdzie rozpoczął produkcję kolejnego modelu struga, tym razem był to równiak. W 1988 roku firma na tyle się rozrosła, że mogła przenieść się do nowego przestronnego budynku w Warren (Maine), w którym do dzisiaj mieści się jej siedziba.
 
Obecnie Lie-Nielsen produkuje 100 typów różnego rodzaju narzędzi ręcznych, takich jak strugi, piły, dłuta itp. Firma dumnie podkreśla, że wszystkie ich narzędzia mogą nosić miano "Made in America" ponieważ nie tylko w całości powstają w tym kraju, ale także nawiązują swą konstrukcją do najbardziej tradycyjnych amerykańskich narzędzi powstających kiedyś m.in. pod marką Stanley.

Misją firmy jest tworzenie rzeczy nie tylko o doskonałej jakości, ale jednocześnie pięknych! To niesamowite, jak obcowanie z narzędziami tej firmy może inspirować nawet najbardziej wymagających użytkowników!
 
 
 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium