Pobijaki rzeźbiarskie
- Pobijaki drewniane - najlepiej aby były wykonane z jednego kawałka twardego drewna. Najczęściej wykonuje się je z buku lub grabu, a stosuje zarówno do intensywnej obróbki wstępnej, jak i do pracy przy detalu (zależnie od ich wielkości).
- Pobijaki z brązu są zdecydowanie mniejsze, lecz nadal stosunkowo ciężkie. Są bardziej bezpieczne dla nadgarstków, ponieważ nie odskakują mocno od pobijanej rękojeści. Pozwalają na dużo większą kontrolę pracy, dlatego wykorzystuje się je np. przy liternictwie, czy skomplikowanych detalach.
Pobijaki stolarskie i ciesielskie
- Pobijaki stolarskie - gwarantują znaczną koncentrację uderzenia, dlatego służą one przede wszystkim do pomocy przy montażu, a także do lekkiego pobijania dłut stolarskich.
- Pobijaki ciesielskie stworzone są do intensywnej pracy z dłutami ciesielskimi, pozwalają na przyłożenie dużej siły. Dodatkowo można je wykorzystywać podczas montażu, szczególnie do zbijania złączy ciesielskich.
Młotki
W tej grupie znalazły się zarówno najbardziej popularne młotki ślusarskie o wszechstronnym zastosowaniu, jak również młotki z tworzywa przeznaczone do montażu elementów drewnianych takie jak: młotek bezodrzutowy, młotek gumowy, młotek z tworzywa, czy młotek ze skóry.