W 1891 roku Erik Frost, kowal specjalizujący się w produkcji noży, otworzył w miejscowości Östnor, swoją fabrykę noży (fabryka ta powstała w okolicy miasta Mora, gdzie produkcja noży była popularna już w XVII wieku). Wkrótce “Noże Mora” były znane nie tylko w Szwecji, ale również w innych krajach. Sukces zawdzięczają swojej wyjątkowej twardości i ostrości. W roku 2005 powstała firma Mora of Sweden, która przejęła markę Frost oraz KJ Eriksson, umacniając je na rynku i poszerzając ofertę. 

W związku ze zmianą właściciela marki zaprzestano produkcji kling, które pojawiały się w naszych poprzednich katalogach, jednak nadal możemy Państwu oferować dobrze znaną serię noży do obróbki drewna.

______________________________________________________________________________________________

Mora

Szwedzki producent profesjonalnych noży Mora od lat zachwyca jakością i dbałością o każdy szczegół. Wychodząc naprzeciw wymagających użytkowników proponujemy najlepszej jakości noże do drewna, który zostały zaprojektowane w taki sposób, aby praca była w pełni efektywna, bezpieczna i precyzyjna. Oferowane przez nas rozwiązania cieszą się popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów, którzy oprócz dobrego ostrza poszukują rozwiązań o ponadprzeciętnych właściwościach. Noże Mora to wyjątkowe połączenie nowoczesnej jakości z tradycyjną funkcjonalnością.

Zalety noży Mora

Punktem wyjścia producenta noży Mora jest wykorzystanie maksymalnych wartości każdego projektu pod kątem użyteczności, jakości i najlepszych komponentów. Tak perfekcyjnie przygotowane mechanizmy spełniają najwyższe standardy jakości nie tylko na terenie Skandynawii, ale i w całej Europie. Fachowcy korzystają z najtwardszych modeli, które poprzez zastosowanie stali węglowej o grubości ponad 3 mm i wykorzystaniu ciemnej powłoki są jeszcze bardziej odporne na działania czynników zewnętrznych. Atutem jest również niebanalny design nawiązujący do survivalowych wypraw.

Ergonomiczne kształty noży Mora

Jakość i komponenty to czynniki, które z pewnością wpływają na funkcjonalność noży Mora, jednakże jednym z decydujących wyznaczników zakupu rozwiązania jest jego ergonomiczny kształt. Szwedzki producent doskonale zna potrzeby klientów i świetnie realizuje wymagane standardy zachowując prostą formę. Ergonomiczne rękojeści to gwarancja wysokiego poziomu komfortu, który jest ceniony bez względu na okoliczności.

Ergonomiczne i wysokiej jakości noże Mora znajdziesz w naszej ofercie. Sprawdź nasz sklep internetowy i wybierz rozwiązanie dla siebie. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium