ATRAKCYJNY DUET - Kratka do regeneracji kamieni + Podkładka antypoślizgowa DMT do kamieni w blokach

ATRAKCYJNY DUET - Kratka do regeneracji kamieni + Podkładka antypoślizgowa DMT do kamieni w blokach
 • promocja
Cena od: 62,00 zł 65,60 zł 62.00
dodaj do przechowalni
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

dlutapl-atrakcyjny-duetW DUECIE TANIEJ!


 

Kratka do regeneracji kamieni - opis

Każdy kto używa kamieni do ostrzenia, zarówno syntetycznych, jak i naturalnych, wie, że kluczową czynnością zwiększającą ich efektywność jest idealnie równa powierzchnia ostrząca. Właśnie do tego celu służą różnego rodzaju akcesoria, które pozwalają skutecznie przywrócić płaską powierzchnię kamienia. To właśnie w dużej mierze od tego, na ile płaska jest powierzchnia osełki, zależy ostrość naszego narzędzia! Dlatego warto regularnie regenerować kamienie, dobierając optymalne akcesoria. Im wyższa jakość kamienia, tym wyższej jakości powinny być akcesoria do regeneracji, gdyż tylko wtedy osiągniemy najwyższej jakości efekty.

Więcej informacji, m.in. na temat regeneracji kamieni można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.
 

Do czego ta kratka?

 • Do wyrównywania (planowania) powierzchni wodnych i olejowych kamieni do ostrzenia.
 • Można stosować ją do nowych kamieni (przed pierwszym użyciem), jak również do kamieni wymagających regeneracji.

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL

 

Informacje techniczne

 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne.
 • Kratka może być stosowana z wodą, olejem, ewentualnie na sucho. Jeśli chcemy używać kratki do planowania zarówno kamieni olejowych, jak i wodnych, najlepiej wyposażyć się w dwie oddzielne kratki.

 

Sposób użycia

 1. Powierzchnię regenerowanego kamienia należy oznaczyć ołówkiem - kilka narysowanych linii pomoże w ustaleniu postępów podczas ścierania kamienia.
 2. Kamień należy przygotować tak jak do ostrzenia (polać wodą lub przez kilka minut moczyć w wodzie - zależy od rodzaju kamienia).
 3. Kratkę należy umieścić na płaskiej i stabilnej powierzchni.
 4. Ruchem okrężnym należy przesuwać kamień po kratce, aż powierzchnia będzie pozbawiona nierówności.

 


Podkładka antypoślizgowa DMT do kamieni w blokach - opis

Ostrzenie jest procesem, w którym ważne są dwa podstawowe aspekty: precyzja i bezpieczeństwo. Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach ostrzenia, a także dbamy o wygodę i przestrzegamy zasad BHP, niezbędne będą do tego celu bazy stabilizujące osełkę podczas pracy.
Niektóre z nich są uniwersalne, pasują zatem do wielu różnych modeli kamieni, inne zostały stworzone z myślą o konkretnych seriach osełek. Wszystkie mają funkcję antypoślizgową, dzięki czemu osełka nie przesuwa się podczas pracy.

Więcej informacji, m.in. na temat akcesoriów do ostrzenia, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.
 

Do czego ta podkładka?

 • Zapobiega przesuwaniu się osełek podczas ostrzenia (podczas ostrzenia zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i efektywności ostrzenia, ważne jest aby kamień leżał nieruchomo).

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL

 

Informacje techniczne

 • Przed użyciem należy usunąć folię ochronną.
 • Wymiary 100 x 250 mm

 


PORADY/ostrzenie


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium