Promocje

Dłuto ciesielskie płaskie KIRSCHEN Nero

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 6 pkt [?]

Opis

Dłuta stolarskie płaskie to jedne z najbardziej popularnych narzędzi w warsztacie stolarskim. W tej grupie możemy wyróżnić kilka typów, których zastosowanie czasami znacząco się różni:

Dłuto z fazowaniem bocznym
 (inaczej dziobak, dłubak) to najbardziej znany rodzaj dłuta stolarskiego. Takie fazowanie nadaje klindze lekkość, a zarazem powoduje, że jest ona delikatniejsza, przez co dłuto standardowo przeznaczone jest do typowych, niezbyt ciężkich prac stolarskich. Jednak kiedy występuje w wersji ciesielskiej, może być z powodzeniem stosowane do prac wymagających użycia znacznie większej siły. 

Dłuto bez fazowania (inaczej rzezak) to dłuto o przekroju prostokątnym. Brak fazowania wzmacnia dłuto i pozwala na zastosowanie do cięższych prac stolarskich i ciesielskich. Jest stosowane do  obróbki zgrubnej, oczyszczanie gniazd itp.

Dłuto z fazowaniem zbieżnym to dłuto zbliżone kształtem do klasycznego dłuta z fazowaniem bocznym, w tym jednak wypadku faza boczna schodzi do samego dołu i jest poprowadzona zbieżnie, przez co dłuto może być stosowane w trudno dostępnych miejscach, np. narożnikach. Doskonale sprawdza się także przy wykonywaniu połączeń na wczepy (np. jaskółczy ogon).


  

KIRSCHEN Nero - opis serii

Jest to najbardziej masywna seria dłut tej firmy, a zarazem dostępnych w naszym sklepie. Te dłuta od dziesiątek lat zadowalają najbardziej wymagających użytkowników

Wszystkie dłuta firmy KIRSCHEN cenione są przez użytkowników ze względu na wyjątkową stal, która doskonale radzi sobie nawet z najtwardszym drewnem.

 

Do czego te dłuta?

  • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym i wymagającym drewnie
  • Ekstremalnie masywne dłuto do wyjątkowo ciężkich prac stolarskich i ciesielskich
  • Jest to najbardziej masywna seria dłut tej firmy, a zarazem dostępnych w naszym sklepie

 

Dla kogo te dłuta?

  • Dla cieśli
  • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika     

 

Informacje techniczne

  • Dłuta KIRSCHEN nie są odporne na korozję. Do ich zabezpieczenia polecamy olej służący do konserwacji stali.
  • Dłuta KIRSCHEN są wstępnie naostrzone przez producenta, jednak wymagającym użytkownikom zalecamy samodzielne przygotowanie narzędzi do pracy, np. wg ulotek zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 
Dane techniczne

rodzaj stali wysokowęglowa
twardość stali 61 HRc
rękojeść grab, lakierowana
długość całkowita 320 - 380 mm
metalowy pierścień na wszystkich rękojeściach dłut ciesielskich KIRSCHEN
skórzany dysk na wszystkich rękojeściach dłut ciesielskich KIRSCHEN
produkowane zgodnie z normą DIN 5141

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (3)

19 lutego 2019

Takiego dłuta jeszcze nie używałem. Oczywiście duże znaczenie ma ostrość narzędzia, ale solidna budowa to duży atut tego dłuta. Solidna rękojeść nie odczuwa uderzeń (oczywiście drewnianym pobijakiem). Teraz tylko dobry osprzęt do ostrzenia i dziadkowe dłuto mogę schować dla następnego pokolenia. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 22.06.2015)

19 lutego 2019

Znakomicie sprawdza się w pracy - zwłaszcza przy obróbkach prostych połączeń ciesielskich, wycinaniu wpustów - również w twardych gatunkach drewna. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 28.08.2013)

19 lutego 2019

Solidne duże dłuto płaskie, bardzo dobre przy wykonywaniu gniazd. masa dłuta powoduje, że w miękkim drewnie pracuje się niemal bez pobijania - wystarczy mocniej docisnąć. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 17.05.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium