Dłuto ciesielskie płaskie NAREX Premium

ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

Dłuta stolarskie płaskie to jedne z najbardziej popularnych narzędzi w warsztacie stolarskim. W tej grupie możemy wyróżnić kilka typów, których zastosowanie czasami znacząco się różni:

Dłuto z fazowaniem bocznym
 (inaczej dziobak, dłubak) to najbardziej znany rodzaj dłuta stolarskiego. Takie fazowanie nadaje klindze lekkość, a zarazem powoduje, że jest ona delikatniejsza, przez co dłuto standardowo przeznaczone jest do typowych, niezbyt ciężkich prac stolarskich. Jednak kiedy występuje w wersji ciesielskiej, może być z powodzeniem stosowane do prac wymagających użycia znacznie większej siły. 

Dłuto bez fazowania (inaczej rzezak) to dłuto o przekroju prostokątnym. Brak fazowania wzmacnia dłuto i pozwala na zastosowanie do cięższych prac stolarskich i ciesielskich. Jest stosowane do  obróbki zgrubnej, oczyszczanie gniazd itp.

Dłuto z fazowaniem zbieżnym to dłuto zbliżone kształtem do klasycznego dłuta z fazowaniem bocznym, w tym jednak wypadku faza boczna schodzi do samego dołu i jest poprowadzona zbieżnie, przez co dłuto może być stosowane w trudno dostępnych miejscach, np. narożnikach. Doskonale sprawdza się także przy wykonywaniu połączeń na wczepy (np. jaskółczy ogon).


 

NAREX Premium - opis serii

Premium to ulepszona seria dłut stolarskich Standard, która oferuje nową masywniejszą rękojeść, ale przede wszystkim wyjątkowo szeroką gamę różnego rodzaju dłut stolarskich do bardzo wielu zastosowań. Należy podkreślić, że dłuta tej serii powstają z bardzo cenionej przez użytkowników stali chromowo-manganowej, która oprócz doskonałych parametrów, charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

 

Do czego te dłuta?

  • Do pracy zarówno w miękkim, jak i twardym drewnie
  • Bardzo masywne dłuto do wyjątkowo ciężkich prac stolarskich i ciesielskich
  • Dłuto jest grubsze o 30% od Dłuta stolarskiego NAREX Standard - jest to najbardziej masywna seria dłut tej firmy.

 

Dla kogo te dłuta?

  • Dla cieśli
  • Dla stolarza

 

Poziom jakości Poziom jakości     

 

Informacje techniczne

  • Dłuta NAREX nie są odporne na korozję. Do ich zabezpieczenia polecamy olej służący do konserwacji stali.
  • Dłuta NAREX są wstępnie naostrzone przez producenta, jednak wymagającym użytkownikom zalecamy samodzielne przygotowanie narzędzi do pracy, np. wg ulotek zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje      Katalog producenta


 


Dane techniczne

rodzaj stali chromowo-manganowa
twardość stali 59 HRc
rękojeść grab, bejcowana
długość części roboczej 156 - 160 mm
długość rękojeści 155 mm
długość całkowita 311 - 315 mm
metalowy pierścień brak, jednak rękojeść dostosowana jest do pobijania

Opinie o produkcie (2)

18 lutego 2019

Bardzo dobre i solidne dłuto żadne sęki mu nie straszne ! Bardzo dobrze nim się pracuje i cena jest bardzo przystępna za tak dobre jakościowo dłuto! Gorąco polecał!!! (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 19.01.2016)

18 lutego 2019

Bardzo solidne i wygodne nawet przy ciężkiej pracy. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 22.08.2013)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium