Miara taśmowa INDEX "Power Max", długość 5, 8 m - wyprzedaż

ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

Opis

WYPRZEDAŻ

Powyższa cena uwzględnia rabat: 10% 

Dostępna ilość: do wyczerpania stanów magazynowych

 


Narzędzia do mierzenia to pierwsze przyrządy, po które sięga w warsztacie stolarz. Są one niezbędne do odpowiedniego przygotowania drewna do obróbki. Powinny być jak najbardziej precyzyjne, gdyż to właśnie na tym etapie podejmowane są kluczowe decyzje, które mogą zaważyć na ostatecznym efekcie. 

Liniały - a w sumie przymiary, gdyż liniał służy do sprawdzania płaskości powierzchni i nie posiada podziałki. Otóż  przymiar jest tzw. wzorcem kreskowym i służy do odmierzania długości. Zatem przymiary, wykonane najczęściej ze stali nierdzewnej, giętkie bądź sztywne, służą do mierzenia krótkich odległości, a także wyznaczania linii cięcia.

Metrówki (calówki) - powstały w 1886 roku, kiedy to bracia Ullrich, założyciele firmy STABILA, połączyli listwy pomiarowe składanymi przegubami, dając początek najbardziej znanemu przyrządowi pomiarowemu. To bardzo praktyczne przyrządy, jednak nie nadają się do bardzo precyzyjnych pomiarów. Występują zazwyczaj w wersji 1 lub 2 m.

Miary taśmowe - samozwijające się taśmy stalowe, które pozwalają na szybki pomiar dłuższych elementów. Dzięki możliwości przypięcia do spodni, mogą zawsze być pod ręką. Najbardziej przydatne to miary o długości 2,3 lub 5 m.


  

Do czego ta miara?

  • Do mierzenia długości.

 

Dla kogo ta miara

  • Dla cieśli
  • Dla majsterkowicza
  • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

  • Taśma: wypukła, żółta taśma stalowa, powlekana odpornym na ścieranie nylonem.
  • Początek taśmy: przesuwany zaczep na początku taśmy (odczyt zew. i wew.).
  • Obudowa: tworzywo sztuczne odporne na uderzenia.
  • Funkcje dodatkowe: automatyczne cofanie taśmy, stoper do zatrzymywania i blokowania cofającej się taśmy, wkładka (zderzak) przy otworze obudowy łagodząca uderzenie końcówki taśmy o obudowę, zaczep do pasa.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne! Instrukcje 


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium