Promocje
Łopatka "Serce" DeWIT - promocja
Łopatka "Serce" DeWIT - promocja
59,00 zł 47,20 zł
Łopatka „Tulipan” X-treme DeWIT - promocja
Łopatka „Tulipan” X-treme DeWIT - promocja
106,00 zł 84,80 zł

Młotek ciesielski PICARD BlackGiant

ilość szt.
Zyskujesz 4 pkt [?]

Opis

Wśród młotków metalowych możemy wyróżnić zarówno bardzo specjalistyczne modele przeznaczone do wąskiej grupy odbiorców (np. dla geologów, instalatorów, blacharzy itp.), jak również najbardziej popularne młotki ślusarskie, które większość z nas posiada w przydomowym warsztacie. Młotki ślusarskie są popularne, jednak w przypadku pracy w drewnie,  najbardziej sprawdzą się dedykowane młotki stolarskie lub ciesielskie. Oto czym różnią się te trzy typy młotków.

Młotki uniwersalne (ślusarskie) są najbardziej popularne i najmniej skomplikowane pod względem budowy. Wykorzystywane podczas domowych remontów i napraw, spotykane w wielu warsztatach i na budowach. Mają szerokie zastosowanie.

Młotki stolarskie mają bardzo charakterystyczny kształt. Obuch ma przekrój okrągły, a po przeciwległej stronie znajdują się dwa równej długości pazury. Za pomocą tych płaskich pazurów można usuwać zszywki, a szczelina pomiędzy pazurami służy do wyciągania nawet bardzo małych gwoździ. Dzięki temu, że pazury są łukowato wygięte, jest to wyjątkowo łatwe zadanie.

Młotki ciesielskie i ciesielsko-dekarskie przypominają wyglądem młotki stolarskie. Mają jednak szersze zastosowanie, ponieważ oprócz obucha do wbijania gwoździ, posiadają dwa pazury o różnej długości. Szczelina pomiędzy nimi służy do wyciągania gwoździ, jednak dłuższy pazur pełni dodatkową funkcję - służy np. do odrywania  lub do przyciągania desek, co jest bardzo przydatne podczas pracy na dachu.  Młotki ciesielskie bardzo często wyposażone są w magnes, który pomaga wbijać gwoździe za pomocą tylko jednej ręki.


Praktyczna wskazówka:  jeśli zależy nam na wyjątkowej estetyce pracy, gwóźdź najlepiej wbijać do momentu, kiedy jego główka jeszcze wystaje ponad powierzchnię, mamy wtedy pewność, że nie pokaleczymy drewna. Gwóźdź dobijamy wtedy za pomocą wybijaka.


  

Młotki PICARD BlackGiant - opis serii

Seria tych młotków została opracowana z myślą o najintensywniejszych pracach wymagających maksymalnego bezpieczeństwa. 

Główka młotków z tej serii odkuwana jest ze specjalnej stali stopowej, szlifowana na gładko i hartowana w miejscach przeznaczonych do uderzania, co zwiększa jej odporność i żywotność
Młotki z tej serii posiadają wyjątkowe opatentowane połączenie główki z trzonkiem, które zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy.
Między główką a rękojeścią znajduje się stalowy hartowany pierścień dodatkowo wzmacniający i zabezpieczający rękojeść przed uszkodzeniem w przypadku nieprecyzyjnego uderzenia. 
Trzonek wykonany jest z podwójnej rury. Ta dodatkowa hartowana rura wewnątrz chroni trzonek przed odkształceniami nawet przy ekstremalnym obciążeniu.
Rękojeść wykonana jest z tworzywa dwukomponentowego tłumiącego drgania i gwarantującego najlepszą przyczepność. Jest ona zespolona z trzonkiem za pomocą specjalnie opracowanego kleju przemysłowego. Taka konstrukcja daje pewność, że koniec trzonka nigdy nie przebije się przez uchwyt.
Młotki mogą mieć powierzchnię do wbijania gładką lub ryflowaną, która zapobiega ześlizgnięciu się obucha z wbijanego gwoździa.
Młotki w wersji ciesielskiej wyposażone są w magnes do przytrzymywania gwoździ, co znacząco ułatwia pracę na wysokości.

 

Do czego ten młotek?

 • Do wbijania i wyciągania gwoździ
 • Do montażu łat
 • Pojedynczy pazur można wbić w krokiew lub łatę, może też służyć do podważania
 • Do prac stolarskich
 • Do prac ciesielskich i budowlanych

 

Dla kogo ten młotek?

 • Dla stolarza
 • Dla cieśli i dekarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Brak hartowania w środkowej części główki (po bokach) zapewnia lepsze absorbowane uderzenia, jednak ze względu na ten specyficzny rodzaj hartowania, nie należy uderzać bocznymi ściankami główki.
 • Ten model wyposażony jest w magnes na obuchu, który w połączeniu ze specjalnym zagłębieniem ułatwia początkowe wbicie gwoździa. Dodatkowe poprzeczne zagłębienie, na które również oddziałuje magnes, ułatwia podnoszenie gwoździ bez chwytania ich w rękę.
 • Młotek jest odporny na korozję.
 • Produkt posiada certyfikat VPA i GS
 • Produkowany zgodnie z normą DIN 7239

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Zajrzyj do działu PORAD i INFORMACJI TECHNICZNYCH    


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium