Promocje
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
72,00 zł 63,00 zł

Obciągacz nastawny VERITAS

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

Opis

Cyklina stolarska, zwana także gładzicą, to niepozorny kawałek metalu wykonany zazwyczaj z ulepszonej stali węglowej. Za jej pomocą można uzyskać perfekcyjnie wykończoną powierzchnię drewna, która nie wymaga już żadnych dodatkowych zabiegów. 

Dzięki specyfice pracy cykliną, można nią pracować na materiale trudnym do obróbki za pomocą innych narzędzi np. strugów. Cyklina doskonale poradzi sobie z drewnem o nieregularnym usłojeniu, czy pełnym zawojów lub sęków.

Należy zaznaczyć, że odpowiednio przygotowana cyklina skrawa powierzchnię drewna, a nie skrobie. Dzięki temu powstaje  minimalny wiór, a praca pozbawiona jest uciążliwego pyłu.

Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie przygotowanie cykliny do pracy, o czym mówi poniżej prezentowany film instruktażowy, a także umieszczona pod pod tekstem obszerna ulotka poradnikowa, z której można dowiedzieć się zarówno o ostrzeniu, jak i specyfice pracy cyklinami.


 

Obciągacz nastawny VERITAS - opis produktu 

Jeżeli używamy gładzic często i dużo, rąbek powinien być odświeżany nawet co 10 minut (patrz krok 3 w naszej ulotce instruktażowej). Wymagany na naostrzenie (zawinięcie rąbka) czas znacznie skróci ten specjalnie zaprojektowany przyrząd, który używamy zamiast tradycyjnej stalki. To błyskawiczny i najpewniejszy sposób równomiernego naostrzenia cykliny, przy niewielkim wysiłku użytkownika.

Dodatkowo użycie przyrządu zwiększa bezpieczeństwo podczas ostrzenia cykliny zapobiegając ewentualnym zranieniom o ostrzoną krawędź.

Umożliwia ostrzenie pod kątem 0°-15°, w zależności od pożądanego efektu (mniejszy kąt to większa trwałość rąbka, większy zaś to większa agresywność cięcia).

 

Do czego ten przyrząd?

 • Pomaga naostrzyć (zawinąć rąbek) cykliny szybko i precyzyjnie
 • Do cyklin prostokątnych o dowolnej długości i grubości

 

Dla kogo ten przyrząd?

 • Dla lutnika
 • Dla majsterkowicza
 • Dla renowatora
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika     

 

Informacje techniczne

 • Za pomocą pokrętła ustawiamy położenie karbidowego wałka wewnątrz obciągacza od 0° do 15°, a następnie przesuwamy nim po krawędzi cykliny 4-5 razy z niezbyt dużą siłą.
 • Dla bezpieczeństwa cyklina podczas ostrzenia powinna znajdować się w imadle.
 • Wyposażony w wałek z węglika, który poradzi sobie z każdą twardością cykliny.
 • Szczegółowa instrukcja producenta w jęz. angielskim dostępna jest poniżej, w części Pliki do pobrania.

 

 Zestaw zawiera

 • Obciągacz do cyklin
 • 1 cyklinę o grubości 0,8 mm, która wymaga naostrzenia wg instrukcji zawartych w filmie instruktażowym lub wg ulotki zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    Dane techniczne

korpus tworzywo wzmocnione włóknem szklanym

Opinie o produkcie (1)

25 maja 2020

Bardzo przydatne narzędzie. Dzięki niemu moje cykliny są teraz zawsze gotowe do pracy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium