Promocje

Piła japońska DOZUKI Deluxe lutnicza - poprzeczna

ilość szt.
Zyskujesz 12 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.

Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie Deluxe - opis serii

Piły japońskie Deluxe to najwyższej klasy piły japońskie. Dzięki idealnemu wyważeniu i niezwykłej precyzji cięcia, piły te spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Tak jak w przypadku wszystkich pił japońskich, cięcie następuje poprzez ciągnięcie ostrza, a nie pchanie. Dzięki temu brzeszczot jest cieńszy i bardziej precyzyjny, a sam proces cięcia bardziej efektywny.

Brzeszczoty pił Deluxe wykonane są z białej stali papierowej, ręcznie wykańczane przez japońskiego mistrza kowalstwa. Na każdej pile znajduje się sygnatura producenta oraz znak towarowy.

Brzeszczoty tych pił posiadają zwężenie na całej długości (brzeszczot po środku jest węższy niż przy ostrzu i grzbiecie). Zapewnia to optymalną grubość brzeszczotu w każdym jego punkcie. Przekłada się to na maksymalną giętkość i stabilność ostrza, gładkie i najczystsze cięcie.

 

Do czego ta piła?

 • Do cięcia poprzecznego litego suchego drewna
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Do precyzyjnego przycinania, wykonywania połączeń stolarskich
 • Do cięcia elementów mniejszych niż głębokość cięcia piły (ze względu na grzbiet)
 • Zęby pił nie są rozwarte, dzięki temu powierzchnia obrabianego elementu nie zostaje w żaden sposób okaleczona
 • Rzaz o grubości brzeszczotu (0,57 mm) znajdzie zastosowanie np. przy wykonywaniu progów gitar

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla lutnika
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL

 

Informacje techniczne

 • Piły japońskie z serii Deluxe nie mają wymiennych brzeszczotów, a ich zęby można ostrzyć.
 • Piła posiada trapezowe uzębienie, dedykowane do cięcia poprzecznego. Dzięki naprzemiennemu szlifowi zębów i potrójnej powierzchni cięcia, precyzyjnie rozcina włókna drewna.
 • Zęby pił nie są rozwarte, dzięki temu powierzchnia obrabianego elementu nie zostaje w żaden sposób okaleczona.
 • Rękojeści pił japońskich wykonane są z naturalnych materiałów - najczęściej z drewna kiri lub hinoki, owinięte rattanem. Dopuszczalne więc są niewielkie ubytki w materiale, które nie mają wpływu na pracę.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   


Dane techniczne

przeznaczenie do cięcia poprzecznego
rękojeść z drewna cedrowego
stal biała stal papierowa
długość całkowita 320 mm
długość brzeszczotu 120 mm
grubość brzeszczotu 0,57 mm
grubość rzazu 0,57 mm
odstęp między zębami (PITCH) 1,1 mm
możliwość ostrzenia zębów tak

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium