Promocje

Piła japońska DOZUKI GYOKUCHO - uniwersalna

ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.

Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie GYOKUCHO - opis serii

Są to tradycyjne japońskie piły cenionego producenta - firmy GYOKUCHO. Posiadają wymienne brzeszczoty i produkowane są z dwoma rodzajami rękojeści: drewnianą i z tworzywa. 

Piły z tej serii produkowane są w trzech kształtach: dozuki, kataba, ryoba. Wszystkie charakteryzują się cienkim brzeszczotem (0,3-0,5 mm), doskonałą ostrością i długą żywotnością.

 

Do czego ta piła?

 • Do cięcia poprzecznego, wzdłużnego jak i skośnego litego suchego drewna
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Do precyzyjnego przycinania, wykonywania połączeń stolarskich
 • Do cięcia elementów mniejszych niż głębokość cięcia piły (ze względu na grzbiet)

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Zęby są hartowane impulsowo, każdy pojedynczo, dzięki czemu każdy ząb ma jednakową twardość i piła dłużej utrzymuje ostrość. Tego typu hartowanie uniemożliwia jednak ponowne ostrzenie pił. Zużyty brzeszczot można wykorzystać jako cyklinę - patrz ulotka dot. przygotowania cyklin do pracy.
 • Piła posiada uniwersalny ząb (trapezowy bez szlifu), przeznaczony do wzdłużnego, poprzecznego, jak i skośnego cięcia. Tego rodzaju uzębienie przekłada się na wszechstronność zastosowania piły, zmniejsza jednak efektywność pracy.
 • Brzeszczot mocowany jest za pomocą pokrętła, które pozwala na szybką i łatwą wymianę.
 • Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
 • Rękojeści pił japońskich wykonane są z naturalnych materiałów - najczęściej z drewna kiri lub hinoki, owinięte rattanem. Dopuszczalne więc są niewielkie ubytki w materiale, które nie mają wpływu na pracę.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 

Uwagi

 • Dla większego bezpieczeństwa piły mogą zostać rozkręcone na czas transportu.
 • Zapasowe brzeszczoty dostarczane są bez grzbietu.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   


 


Dane techniczne

przeznaczenie ząb uniwersalny
rękojeść z drewna hinoki, owinięta rattanem
długość całkowita 530 mm
długość brzeszczotu 240 mm
grubość brzeszczotu 0,3 mm
grubość rzazu 0,45 mm
odstęp między zębami (PITCH) 1,5 mm
głębokość cięcia 50 mm
możliwość ostrzenia zębów nie

Opinie o produkcie (5)

19 lutego 2019

Piła bardzo ostra,solidnie wykonana i bardzo precyzyjna.ciecie odwrotnie niż w innych pilach nie sprawia żadnych problemow.godna polecenia zarówno amatorom prac w drewnie jak i bardziej doświadczonym stolarzom. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 09.02.2015)

19 lutego 2019

Bardzo zadowolona jestem z produktu. Cięcie do max grubości 50 mm, to dla tej piły bułka z masłem. Mam problem osobiście z cięciem piłą europejską, z tą zaś to pełna przyjemność, ponieważ nie wymaga większego wysiłku, a tnie ładnie i czysto, jest łatwiejsza w obsłudze, polecam ją również kobietom ;-) (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 17.03.2014)

19 lutego 2019

Cacko, ostra niemal niebezpieczna ;-) Fenomenalna krawędź cięcia. Trzeba się przyzwyczaić do cięcia podczas ciągnięcia piły, ale warto. Tak dla przykładu - cięcie dęby to dla niej fraszka i igraszka. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 14.10.2013)

19 lutego 2019

Bardzo precyzyjna piła. Idealnie nadaje się do wycinania dokładnych elementów. Świetnie radzi sobie z twardym drewnem zarówno wzdłuż jak i w poprzek słoi. Polecam. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 10.08.2013)

19 lutego 2019

Świetna piła. Rzaz bardzo cieniutki i czysty. Wymaga innej techniki cięcia (ciągnięcie do tyłu, zamiast pchania), ale jest po prostu rewelacyjna, bo właśnie dzięki ciągnięciu - linia cięcia jest prosta. Łatwo radzi sobie w twardymi gatunkami drewna. Jest bardzo lekka i poręczna. Polecam (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 24.04.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium