Promocje
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 1000
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 1000
268,00 zł 254,00 zł
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
72,00 zł 63,00 zł

Piła japońska KATABA GYOKUCHO - uniwersalna

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 4 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.

Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie GYOKUCHO - opis serii

Są to tradycyjne japońskie piły cenionego producenta - firmy GYOKUCHO. Posiadają wymienne brzeszczoty i produkowane są z dwoma rodzajami rękojeści: drewnianą i z tworzywa. 

Piły z tej serii produkowane są w trzech kształtach: dozuki, kataba, ryoba. Wszystkie charakteryzują się cienkim brzeszczotem (0,3-0,5 mm), doskonałą ostrością i długą żywotnością.

 

Do czego ta piła?

 • Do cięcia poprzecznego, wzdłużnego i skośnego litego suchego drewna
 • Do pracy przede wszystkim w bardzo twardym drewnie
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Uniwersalna piła do głębokiego cięcia

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Zęby są hartowane impulsowo, każdy pojedynczo, dzięki czemu każdy ząb ma jednakową twardość i piła dłużej utrzymuje ostrość. Tego typu hartowanie uniemożliwia jednak ponowne ostrzenie pił. Zużyty brzeszczot można wykorzystać jako cyklinę - patrz ulotka dot. przygotowania cyklin do pracy.
 • Piła posiada uniwersalny ząb (trapezowy bez szlifu), przeznaczony do wzdłużnego, poprzecznego, jak i skośnego cięcia. Tego rodzaju uzębienie przekłada się na wszechstronność zastosowania piły, zmniejsza jednak efektywność pracy.
 • Do piły można dokupić brzeszczot typu Ryoba o następujących parametrach:

długość całkowita: 540 mm
długość brzeszczotu: 240 mm
grubość brzeszczotu: 0,6 mm
rzaz: 1 / 0,9 mm
odstęp między zębami: poprzeczne cięcie 2 mm / wzdłużne cięcie 2,8-4,3 mm
szerokość brzeszczotu: 83 mm

 • Brzeszczot mocowany za pomocą dźwigni, dzięki czemu jego wymiana jest szybka i prosta.
 • Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
 • Rękojeści pił japońskich wykonane są z naturalnych materiałów - najczęściej z drewna kiri lub hinoki, owinięte rattanem. Dopuszczalne więc są niewielkie ubytki w materiale, które nie mają wpływu na pracę.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 

Uwagi

 • Dla większego bezpieczeństwa piły mogą zostać rozkręcone na czas transportu.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   


 


Dane techniczne

przeznaczenie ząb uniwersalny
rękojeść z drewna hinoki, owinięta rattanem
długość całkowita 570 mm
długość brzeszczotu 270 mm
grubość brzeszczotu 0,6 mm
grubość rzazu 0,85 mm
odstęp między zębami (PITCH) 1,9 mm
szerokość brzeszczotu 60 mm
możliwość ostrzenia zębów nie

Opinie o produkcie (4)

28 maja 2019

Jest to już moja druga japońska piła. Ale o ile z pierwszej jestem b.zadowolony (DOZUKI TENON X 240), to ta uniwersalna okazała się dla mnie nieudanym zakupem. Wiedziałem, ze uniwersalne ostrze jest mniej skuteczne niż ostrza dedykowane do cięć poprzecznych i podłużnych. Ale nie spodziewałem się, że po kilku dniach intensywnej pracy w sośnie tak znaczącą spadnie skuteczność cięcia. teraz cięcie poprzeczne tą piłą to prawdziwa udręka, a podłużne jeszcze jako tako, ale też bez szału. Pierwsza piła jaką miałem tj. "DOZUKI TENON X 240" od kilku miesięcy dalej tnie jak brzytwa, a ta Kataba uniwersalna to już nie nadaje się do pracy... może uratuję ją jeszcze wymieniając brzeszczot na typ. Ryoba. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 21.10.2018)

28 maja 2019

Zastanówcie się ile pożytecznej pracy wykonaliście przez te miesiące - czyżby Wasze piły nie zasłużyły na nowy brzeszczot za te 80 zł. Moja Kataba wykonała dużo pracy przy przebudowie mieszkania i z radością kupię jej wkrótce nowy brzeszczot. Pozdrawiam (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 26.03.2018)

28 maja 2019

Mam takie same doświadczenia z tą piłą. Po kilku m-cach użytkowania tą piłą piłowanie stało się męczące. Cięcie bardzo się wydłużyło pomimo że jest ono dalej czyste i gładkie. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 13.01.2017)

28 maja 2019

Mam mieszane uczucia względem tej piły, bo z jednej strony cięcia są idealne, bardzo cienkie i gładziutkie jakby od razu się je szlifowało. Jednak po ok. 3-4 miesiącach niezbyt intensywnej pracy piła zwyczajnie się stępiła i cały swój początkowy urok cięcia choćby i grubych belek przeminął - nadal tnie prościutko, ale trzeba się przy małej listewce sporo namachać. Trochę zbyt droga to zabawka, żeby ją co chwilę wymieniać. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 30.04.2015)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium