Promocje
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 1000
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 1000
268,00 zł 254,00 zł
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
72,00 zł 63,00 zł

Piła japońska KATABA Magnum TAJIMA - uniwersalna

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.

Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie TAJIMA - opis serii

Oferta pił japońskiego producenta firmy TAJIMA jest bardzo różnorodna. Począwszy od tradycyjnych pił z rękojeścią rattanową, poprzez uniwersalne piły składane, po piły wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Niezależnie jednak od modelu, wszystkie piły TAJIMA charakteryzuje wysoka jakość wykonania i długa żywotność, osiągnięta dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej klasy.

 

Do czego ta piła?

 • Do cięcia poprzecznego i wzdłużnego litego suchego i mokrego drewna
 • Do cięcia sklejki i płyt wiórowych
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Piła do ciężkich prac stolarskich i ciesielskich
 • Duża piła do szybkiego głębokiego cięcia

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla cieśli
 • Dla majsterkowicza
 • Dal stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Brzeszczot z wysokiej jakości stali, pokryty powłoką Fluoro-Coat™, która redukuje tarcie i nie pozwala na zapychanie zębów piły klejem lub żywicą.
 • Zęby są hartowane impulsowo, każdy pojedynczo, dzięki czemu każdy ząb ma jednakową twardość i piła dłużej utrzymuje ostrość. Tego typu hartowanie uniemożliwia jednak ponowne ostrzenie pił. 
 • Piła posiada uniwersalny ząb (trójkątny z przemiennym szlifem), przeznaczony do wzdłużnego, poprzecznego jak i skośnego cięcia. Tego rodzaju uzębienie przekłada się na wszechstronność zastosowania piły, zmniejsza jednak efektywność pracy.
 • Szybki i prosty mechanizm wymiany brzeszczotu.
 • Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 

Uwagi

 • Piła dostarczana jest z nakładką ochronną z tworzywa.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   Dane techniczne

przeznaczenie ząb uniwersalny
rękojeść z tworzywa i aluminium
długość całkowita 470 mm
długość brzeszczotu 300 mm
grubość brzeszczotu 0,7 mm
grubość rzazu 1,15 mm
odstęp między zębami (PITCH) 2,15 mm
szerokość brzeszczotu 65 mm
możliwość ostrzenia zębów nie

Opinie o produkcie (2)

19 lutego 2019

Ze względu na stwierdzoną wadę rękojeści, piła pana Dominika została wymieniona. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 07.02.2018)

19 lutego 2019

Kupiłem w poprzednim tygodniu. Mocno zainteresował mnie opis. Przyznam że jako nowa piła to tnie dobrze. Choć test wykonałem na brzozie i po pierwszym cięciu wytarł się też super czarny kolor. Czy w zębach nie zostają wióry? Zostają, tylko mniej niż przy innej pile. Bardzo mi szkoda że dopiero dziś otworzyłem paczkę, piłę dostałem z porysowaną rękojeścią. (opinia została przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 23.04.2017)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium