Promocje
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
72,00 zł 63,00 zł

Piła japońska KATABA Mini ZETSAW - poprzeczna

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.

Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


  

Piły japońskie ZETSAW  - opis serii

Piły japońskie firmy ZETSAW posiadają wymienny brzeszczot, co pozwala na szybkie ponowne uzyskanie perfekcyjnej ostrości (proces ostrzenia przy tak drobnych zębach zabrałby bardzo dużo czasu). Warto nadmienić, że to właśnie firma ZETSAW wprowadziła na rynek piły z wymiennymi brzeszczotami.

Piły z tej serii charakteryzują się doskonałą ostrością i długą żywotnością.

 

Do czego ta piła?

 • Do cięcia poprzecznego litego suchego drewna
 • Do cięcia sklejki, balsy
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Piła do szybkiego głębokiego cięcia niewielkich elementów

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla dziecka
 • Dla majsterkowicza
 • Dla modelarza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Zęby są hartowane impulsowo, każdy pojedynczo, dzięki czemu każdy ząb ma jednakową twardość i piła dłużej utrzymuje ostrość. Tego typu hartowanie uniemożliwia jednak ponowne ostrzenie pił. 
 • Piła posiada trapezowe uzębienie, dedykowane do cięcia poprzecznego. Dzięki naprzemiennemu szlifowi zębów i potrójnej powierzchni cięcia, precyzyjnie rozcina włókna drewna.
 • Brzeszczot mocowany jest za pomocą śruby, dzięki czemu jego wymiana jest szybka i prosta.
 • Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 

Uwagi

 • Dla większego bezpieczeństwa piły mogą zostać rozkręcone na czas transportu.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   


 


Dane techniczne

przeznaczenie do cięcia poprzecznego
rękojeść z tworzywa
długość całkowita 300 mm
długość brzeszczotu 175 mm
grubość brzeszczotu 0,5 mm
grubość rzazu 0,65 mm
odstęp między zębami (PITCH) 1,5 mm
szerokość brzeszczotu 47 mm
możliwość ostrzenia zębów nie

Opinie o produkcie (3)

28 maja 2019

Nieduża, dobra piła, która dobrze sprawdza się w pracy. Narzędzie dobrej jakości. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 04.08.2013)

22 czerwca 2020

Kupiłem ją synowi, bo lubi majsterkować ze mną w warsztacie. Jednak sam wyjątkowo często po nią sięgam, bo jest bardzo poręczna! No i mega ostra!

24 czerwca 2020

Kupiłem parę lat temu. Potem zapasowe ostrze, ale jakoś jeszcze nie było okazji go założyć. Mimo że stary brzeszczot po ładnych kilku miesiącach* stracił magiczną ostrość, to piłuje precyzyjnie i sprawnie. Powierzchnie po cięciu wyglądają jak oszlifowane. Rękojeść raczej projektowana dla małych dłoni, ale jak dla mnie to bez znaczenia, bo nie trzeba przykładać dużej siły przy pracy. *przyznaję, wtedy ciąłem nią też płyty wiórowe (niech je pierun) i raz plastik.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium