Promocje
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 1000
Kamień japoński sztuczny CERAX, blok, granulacja 1000
268,00 zł 254,00 zł
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
72,00 zł 63,00 zł

Piła japońska KOBIKI Deluxe 450 - wzdłużna

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 28 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.

Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie Deluxe - opis serii

Piły japońskie Deluxe to najwyższej klasy piły japońskie. Dzięki idealnemu wyważeniu i niezwykłej precyzji cięcia, piły te spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Tak jak w przypadku wszystkich pił japońskich, cięcie następuje poprzez ciągnięcie ostrza, a nie pchanie. Dzięki temu brzeszczot jest cieńszy i bardziej precyzyjny, a sam proces cięcia bardziej efektywny.

Brzeszczoty pił Deluxe wykonane są z białej stali papierowej, ręcznie wykańczane przez japońskiego mistrza kowalstwa. Na każdej pile znajduje się sygnatura producenta oraz znak towarowy.

Brzeszczoty tych pił posiadają zwężenie na całej długości (brzeszczot po środku jest węższy niż przy ostrzu i grzbiecie). Zapewnia to optymalną grubość brzeszczotu w każdym jego punkcie. Przekłada się to na maksymalną giętkość i stabilność ostrza, gładkie i najczystsze cięcie.

 

Do czego ta piła?

 • Do cięcia wzdłużnego litego suchego drewna
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Duża masywna piła do zgrubnego głębokiego cięcia
 • Do ciężkich prac stolarskich i ciesielskich
 • Odchylona rękojeść z lekkiego drewna Kiri umożliwia mocne, oburęczne pociągnięcia

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla cieśli
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL  

Informacje techniczne

 • Piły japońskie z serii Deluxe nie mają wymiennych brzeszczotów, a ich zęby można ostrzyć.
 • Piła posiada ostrze dedykowane do wzdłużnego cięcia, z trójkątnym zębem dla lepszego rozdzielania  słojów. Kształt zębów pozwala na łatwe rozpoczęcie cięcia, a także zwiększa wydajność całego procesu.
 • Rękojeści pił japońskich wykonane są z naturalnych materiałów - najczęściej z drewna kiri lub hinoki, owinięte rattanem. Dopuszczalne więc są niewielkie ubytki w materiale, które nie mają wpływu na pracę.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   


 


Dane techniczne

przeznaczenie do cięcia wzdłużnego
rękojeść z drewna kiri
stal biała stal papierowa
długość całkowita 700 mm
długość brzeszczotu 450 mm
grubość brzeszczotu 1,0 mm
grubość rzazu 1,75 mm
odstęp między zębami (PITCH) 6,3 -7,5 mm
możliwość ostrzenia zębów tak

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium