Promocje

Piła japońska RYOBA Compact GYOKUCHO - dwustronna

ilość szt.
Zyskujesz 7 pkt [?]

Opis

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.


Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie GYOKUCHO - opis serii

Są to tradycyjne japońskie piły cenionego producenta - firmy GYOKUCHO. Posiadają wymienne brzeszczoty i produkowane są z dwoma rodzajami rękojeści: drewnianą i z tworzywa. 

Piły z tej serii produkowane są w trzech kształtach: dozuki, kataba, ryoba. Wszystkie charakteryzują się cienkim brzeszczotem (0,3-0,5 mm), doskonałą ostrością i długą żywotnością.

 

Do czego ta piła?

 • Z jednej strony brzeszczotu zęby do wzdłużnego, z drugiej do poprzecznego cięcia litego suchego drewna
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Do prac renowacyjnych i modelarskich ze względu na precyzję i małe gabaryty
 • Uniwersalna (dzięki dwustronnemu brzeszczotowi) piła do głębokiego cięcia

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla majsterkowicza
 • Dla modelarza
 • Dla renowatora
 • Dla stolarza 

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Zęby są hartowane impulsowo, każdy pojedynczo, dzięki czemu każdy ząb ma jednakową twardość i piła dłużej utrzymuje ostrość. Tego typu hartowanie uniemożliwia jednak ponowne ostrzenie pił.
 • Z jednej strony ostrze dedykowane do wzdłużnego cięcia, z trójkątnym zębem dla lepszego rozdzielania słojów. Kształt zębów pozwala na łatwe rozpoczęcie cięcia, a także zwiększa wydajność całego procesu.
 • Z drugiej strony trapezowe uzębienie, dedykowane do cięcia poprzecznego. Dzięki naprzemiennemu szlifowi zębów i potrójnej powierzchni cięcia, precyzyjnie rozcina włókna drewna.
 • Brzeszczot mocowany jest za pomocą pokrętła, które pozwala na szybką i łatwą wymianę.
 • Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
 • Rękojeści pił japońskich wykonane są z naturalnych materiałów - najczęściej z drewna kiri lub hinoki, owinięte rattanem. Dopuszczalne więc są niewielkie ubytki w materiale, które nie mają wpływu na pracę.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 

Uwagi

 • Dla większego bezpieczeństwa piły mogą zostać rozkręcone na czas transportu.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   Dane techniczne

przeznaczenie do cięcie poprz./wzdłuż.
rękojeść z drewna hinoki, owinięta rattanem
długość całkowita 395 mm
długość brzeszczotu 180 mm
grubość brzeszczotu 0,5 mm
grubość rzazu poprz. 0,7 mm / wzdł. 0,6 mm
odstęp między zębami (PITCH) poprz. 1,5 mm / wzdł. 2,8-3,6 mm
szerokość brzeszczotu 60 mm
możliwość ostrzenia zębów nie

Opinie o produkcie (3)

19 lutego 2019

Trudno być oryginalnym w napisaniu pozytywnej opinii..., pozwolę więc sobie napisać tak: narzędzie, które wywołuje uśmiech na twarzy, ilekroć biorę je do ręki! To moja druga japońska piła - mam wersję z oplotem z rattanu. Uczę się jeszcze jej używania i jest to bardzo przyjemna nauka. Piła tnie lekko i bardzo równo - nacisk - najlepiej pod własnym ciężarem, bez dodatkowego przyciskania. Cięcie w poprzek sosna 5x5 trwa chwilę. Porównałem z piłą kataba innego szacownego japońskiego producenta i pomimo mniejszego zęba, cięcie jest jakby "wydajniejsze" - mniejszy wysiłek, krótszy czas... Być może to niuanse geometrii zęba lub coś, czego jeszcze nie wiem. Piła poręczna, wygodna praca z krótkim skokiem i w ograniczonej przestrzeni. W skali szkolnej : 5/5 (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 07.02.2019)

19 lutego 2019

Piła doszła zaskakująco szybko, wykonałem próbne cięcie wchodzi jak w masło, piękna sprawa. Polecam (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 12.10.2018)

19 lutego 2019

Zakupiłem piłę ryoba compact z rękojeścią drewnianą. Jestem w szoku tak dobrego narzędzia do ciecia od dawna poszukiwałem. Mam zamiar dokupić zapasowy brzeszczot + osłonę na ostrze. Polecam ten rozmiar wszystkim wykonującym małe konstrukcje w drewnie. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 01.05.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium