Promocje

Piła japońska RYOBA Komane GYOKUCHO - dwustronna

ilość szt.
Zyskujesz 8 pkt [?]

Opis

Piła Ryoba Komane Gyokucho jest czasowo niedostępna. Jeśli jesteś zainteresowany kliknij ZAPYTAJ O PRODUKT lub wybierz piłę o zbliżonych parametrach piła Ryoba Zetsaw.


 

Japońskie piły do cięcia drewna można podzielić na wiele sposobów. Jednym z podstawowych kryteriów w naszym sklepie jest ich kształt, a także rodzaj zębów.


Piły japońskie D
OZUKI (grzbietnice) - grzbiet, w które wyposażone zostały te piły ma za zadanie stabilizować stosunkowo cienki brzeszczot. Piły te są stosowane przede wszystkim do bardzo precyzyjnych prac, a ich zęby najczęściej dostosowane są do cięcia w poprzek włókien drewna. Dzięki grzbietowi otrzymujemy wyjątkowo cienki brzeszczot, ograniczona zostaje jednak głębokość cięcia.

Piły japońskie KATABA i KOBIKI (płatnice) - piły do głębokiego cięcia. Ich brzeszczot nie jest ograniczony grzbietem, przez co jest grubszy i mniej precyzyjny. Zęby zazwyczaj są większe niż w przypadku grzbietnic, przez co bardziej agresywne, co umożliwia szybsze cięcie. Kobiki posiada rękojeść osadzoną pod kątem i jest większa, dzięki czemu nadaje się do efektywnego cięcia dużych elementów.

Piły japońskie RYOBA (dwustronne) - w przypadku tych pił trudno szukać odpowiednika wśród pił zachodnich. Ten typ dwustronnego brzeszczotu występuje wyłącznie w piłach japońskich. Podwójny brzeszczot najczęściej z jednej strony posiada ząb do cięcia poprzecznego, a z drugiej do cięcia wzdłużnego, co sprawia, że są to piły wyjątkowo uniwersalne.


 

Piły japońskie GYOKUCHO - opis serii

Są to tradycyjne japońskie piły cenionego producenta - firmy GYOKUCHO. Posiadają wymienne brzeszczoty i produkowane są z dwoma rodzajami rękojeści: drewnianą i z tworzywa. 

Piły z tej serii produkowane są w trzech kształtach: dozuki, kataba, ryoba. Wszystkie charakteryzują się cienkim brzeszczotem (0,3-0,5 mm), doskonałą ostrością i długą żywotnością.

 

Do czego ta piła?

 • Z jednej strony brzeszczotu zęby do wzdłużnego, z drugiej do poprzecznego cięcia litego suchego drewna
 • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym drewnie
 • Uniwersalna (dzięki dwustronnemu brzeszczotowi) piła do głębokiego cięcia

 

Dla kogo ta piła?

 • Dla cieśli
 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

 • Zęby są hartowane impulsowo, każdy pojedynczo, dzięki czemu każdy ząb ma jednakową twardość i piła dłużej utrzymuje ostrość. Tego typu hartowanie uniemożliwia jednak ponowne ostrzenie pił. Zużyty brzeszczot można wykorzystać jako cyklinę - patrz ulotka dot. przygotowania cyklin do pracy.
 • Z jednej strony ostrze dedykowane do wzdłużnego cięcia, z trójkątnym zębem dla lepszego rozdzielania słojów. Kształt zębów pozwala na łatwe rozpoczęcie cięcia, a także zwiększa wydajność całego procesu.
 • Z drugiej strony trapezowe uzębienie, dedykowane do cięcia poprzecznego. Dzięki naprzemiennemu szlifowi zębów i potrójnej powierzchni cięcia, precyzyjnie rozcina włókna drewna.
 • Brzeszczot mocowany za pomocą wkrętu. Do jego wymiany niezbędny jest wkrętak płaski.
 • Zęby piły są rozwarte na boki co zapobiega klinowaniu się piły podczas pracy.
 • Rękojeści pił japońskich wykonane są z naturalnych materiałów - najczęściej z drewna kiri lub hinoki, owinięte rattanem. Dopuszczalne więc są niewielkie ubytki w materiale, które nie mają wpływu na pracę.
 • Piły japońskie wymagają specyficznej techniki cięcia, o której można poczytać w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑

 

Uwagi

 • Dla większego bezpieczeństwa piły mogą zostać rozkręcone na czas transportu.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje   Dane techniczne

przeznaczenie do cięcie poprz./wzdłuż.
rękojeść z drewna hinoki, owinięta rattanem
długość całkowita 580 mm
długość brzeszczotu 240 mm
grubość brzeszczotu 0,45 mm
grubość rzazu 0,65 mm
odstęp między zębami (PITCH) poprz. 1,2 mm / wzdł. 2,5-3,9 mm
szerokość brzeszczotu 84 mm
możliwość ostrzenia zębów nie

Opinie o produkcie (8)

19 lutego 2019

Najlepszy zakup narzędziowy do tej pory. Idealna do każdego rodzaju cięcia. Nigdy wcześniej nie pracowałem takim narzędziem, dlatego jeszcze się uczę, ale już wiem, że przy kolejnych projektach będzie ona niezbędna w moim warsztacie :) Polecam szczególnie tym, którzy dość już mają popularnej ukośnicy, która jak utnie, tak utnie. teraz zamiast ukośnicy - piły japońskie :) (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 18.11.2018)

19 lutego 2019

Super. Zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Polecam (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 29.06.2017)

19 lutego 2019

Cięcie tą piłą to czysta przyjemność. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 09.01.2017)

19 lutego 2019

Piła odebrana - tnie jak wściekła (drewno sapeli 5 cm grubości idzie jak masło). Komfort pracy - wspaniały. Faktycznie. Nigdy więcej europejskich pił. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 08.09.2016)

19 lutego 2019

Wspaniała piła, trzeba nauczyć się nią ciąć, ale potem można nią działać cuda:) (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 22.08.2013)

19 lutego 2019

Sama tnie! rewelacja, nigdy więcej europejskich pił! (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 14.08.2013)

17 października 2019

Świetna do precyzyjnego cięcia przy wczepach, ale jak trzeba coś przyciąć niekoniecznie dokładnie, ale szybko to strona z dużymi zębami jest idealna - idzie jak burza. Zdarzało mi się nią ciąć płytę wiórową i nie stwierdziłem śladów stępienia, więc brzeszczot jest bardzo dobrej jakości. Wygodnie się nią także przycina drzewa w ogrodzie (choć to pewnie dla niektórych barbarzyństwo ;)), bo jest bardzo lekka i długa - nieprzestawiając drabiny ma się bardzo duży zasięg "operacyjny".

24 października 2019

To moja pierwsza japońska piła i muszę przyznać, że składam już na następną. Bardzo ostra, bardzo precyzyjna, nie wyrywa włókien. Przy docinaniu do linii należy odpowiednio zwolnić gdyż tnie szybciej niż się wydaje nawet w dębinie. Naprawdę polecam.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium