Promocje
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
Samouczek łyżka drewniana nr 1 - podstawy
72,00 zł 63,00 zł

Pilnik do cyklin prostokątnych PFERD

szt.
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

Cykliny (zwane gładzicami) przez całe wieki były używane zamiast papieru ściennego, jednak warto podkreślić, że ich użycie gwarantuje nam zdecydowanie gładszą powierzchnię drewna niż użycie papieru ściernego. Dzieje się tak ponieważ cyklina skrawa powierzchnię drewna i przez to ja wyrównuje, natomiast przy szlifowaniu papierem ściernym następuje rozwarstwienie włókien, które podczas wykończenia drewna (np. woskowania) ponownie się podnoszą i powierzchnia wymaga kolejnego szlifowania. Cyklina natomiast pozwala uzyskać perfekcyjnie wykończoną powierzchnię drewna, która nie wymaga już żadnych dodatkowych zabiegów.

Dzięki specyfice pracy cykliną, można nią pracować na materiale trudnym do obróbki za pomocą innych narzędzi np. strugów. Cyklina doskonale poradzi sobie z drewnem o nieregularnym usłojeniu, czy pełnym zawojów lub sęków.

Należy zaznaczyć, że odpowiednio przygotowana cyklina skrawa powierzchnię drewna, a nie skrobie. Dzięki temu powstaje  minimalny wiór, a praca pozbawiona jest uciążliwego pyłu.

Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie przygotowanie cykliny do pracy, o czym mówi poniżej prezentowany film instruktażowy, a także umieszczona pod pod tekstem obszerna ulotka poradnikowa, z której można dowiedzieć się zarówno o ostrzeniu, jak i specyfice pracy cyklinami.


 

Pilniki do cyklin

Fabrycznie nowe cykliny nie są gotowe do pracy, dlatego należy je w odpowiedni sposób przygotować. Aby cyklina prawidłowo pracowała, a także równo skrawała obrabianą powierzchnię drewna, jej krawędź robocza musi być równa, a także musi zachować kąt 90° względem jej dwóch boków (w przypadku cyklin nastawnych jest to kąt 45°). Czynność tę (KROK 1 wg naszej instrukcji) przeprowadza się dla każdej cykliny, niezależnie od jej kształtu, wybierając pilnik płaski dla prostych krawędzi, natomiast pilnik okrągły do krawędzi zakrzywionych. Następnie poleruje się cyklinę na kamieniu, a w trzecim kroku wykonuje rąbek.

Wyrównywanie krawędzi cykliny wraz z polerowaniem należy powtarzać także wielokrotnie podczas używania cyklin.

Szczegółowe instrukcje dot. ostrzenia cyklin zawarte są w poniższym filmie instruktażowym lub w ulotce zamieszczonej poniżej, w części Pliki do pobrania.

 

Do czego ten pilnik?

  • Do zrównywania krawędzi cyklin o prostych krawędziach
  • Współpracuje z Przyrządem do zrównywania krawędzi cyklin VERITAS
  • Jest to klasyczny płaski pilnik warsztatowy do metalu z drobnym nacięciem
  • Do stali, stali nierdzewnej, żeliwa, staliwa, metali nieżelaznych, miedzi, brązu, mosiądzu, cynku

 

Dla kogo ten pilnik?

  • Dla lutnika
  • Dla majsterkowicza
  • Dla renowatora
  • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla najbardziej wymagajacego użytkownika      

 

Informacje techniczne

  • Pilnik należy regularnie czyścić np. za pomocą szczotki drucianej.

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    Dane techniczne

typ nacięcia 2 (drobne)
przekrój prostokątny 20,0 x 5,0 mm
długość części roboczej 200 mm

Opinie o produkcie (2)

18 grudnia 2019

Pilnik nie jest prosty, co utrudnia naostrzenie cykliny(radzę sobie). Może to tylko ten egzemplarz, ale w takim razie nie powinien być wysłany do mnie.

19 grudnia 2019

Dziękujemy za opinię. Pragniemy zaznaczyć, że dokładamy wszelkich starań by sprzedawane przez nas produkty, były pełnowartościowe. Jeśli jednak zdarzyło się, że otrzymane narzędzie ma wadę, obowiązuje na nie gwarancja. Prosimy więc o kontakt z naszym sklepem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium