Pobijak rzeźbiarski z brązu NAREX

ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]

Opis

Pobijaki to specjalne młotki służące przede wszystkim do pobijania dłut zarówno rzeźbiarskich, jak i stolarskich. Najczęściej wykonane są w całości z drewna, jednak niektóre modele rzeźbiarskie łączą w sobie drewno z metalem. Pobijaki wykorzystuje się na każdym etapie prac, jednak najczęściej przy obróbce zgrubnej.

Pobijaki drewniane posiadają obuch w kształcie ściętego stożka lub dzwonka osadzony na krótkiej rękojeści - ten kształt  nie zmienił się od czasów starożytnych. Najlepsze pobijaki wykonywane są z jednego kawałka twardego drewna o zwięzłej strukturze. W praktyce najczęściej spotykane pobijaki wykonywane są z buku lub grabu. W zależności od wielkości wykorzystywane są zarówno do intensywnej obróbki wstępnej, jak i do pracy przy detalu. 

Pobijaki z brązu (tzw. ślepe) charakteryzują się niewielkimi rozmiarami w stosunku do ich masy. Pozwalają na dużo większą kontrolę pracy, dlatego wykorzystuje się je np. przy liternictwie, czy innych skomplikowanych detalach. Dodatkowo nie odbijają się tak mocno od pobijanego narzędzia, dlatego są dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze dla nadgarstków.


 

Do czego ten pobijak?

  • Do pobijania niewielkich dłut rzeźbiarskich
  • Szczególnie do precyzyjnych prac, wymagających zdecydowanego lecz niezbyt mocnego uderzenia

 

Dla kogo ten pobijak?

  • Dla rzeźbiarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Dla wymagającego użytkownika      

 

Informacje techniczne

  • Obuch z brązu osadzony jest na bejcowanej grabowej rękojeści

 


 Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje      Katalog producenta


Dane techniczne

materiał obucha brąz
rękojeść drewno grabowe

Opinie o produkcie (2)

21 marca 2019

Bardzo poręczny pobijak zwłaszcza do zastosowań w miejscach o małej przestrzeni. Świetna jakość wykonania, bardzo dobrze wyprofilowana rękojeść. Polecam każdemu który ma dylemat pomiędzy pobijakiem z brązu a drewnianym. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 27.06.13)

21 marca 2019

Malutki ale bardzo dobrze leży w dłoni. Sprawdza się świetnie!!! (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 19.11.2016)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium