Prowadnik do ostrzenia LIE-NIELSEN

Prowadnik do ostrzenia Lie Nielsen - nr kat. 701211
 • nowość
Cena od: 810,00 zł 810.00
dodaj do przechowalni

Wysokiej klasy prowadnik przeznaczony do noży strugów i dłut płaskich  o szer. do 70 mm, pozwala na ostrzenie pod zastanym kątem. Do prowadnika można samodzielnie wykonać specjalną drewnianą bazę, która będzie służyła do błyskawicznego ustalania wysunięcie ostrza, tak aby otrzymać wymagany kąt ostrzenia - szczegóły w informacjach technicznych.

ilość szt.
Zyskujesz 27 pkt [?]

Opis

Prowadniki do ostrzenia dłut i noży struga - są to bardzo pomocne przyrządy o różnym stopniu zaawansowania, które znacząco ułatwiają pracę, pozwalając jednocześnie zachować powtarzalność ostrzenia. Najprostsze pozwalają na ostrzenie pod zastanym kątem, najbardziej skomplikowane dopuszczają precyzyjne ustawienia dotyczące nie tylko właściwej fazy, ale nawet przeciwfazy czy mikrofazy.

Więcej informacji, m.in. na temat akcesoriów do ostrzenia, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


W katalogu kultowej firmy LIE-NIELSEN, która uważana jest przez wielu za producenta najlepszych strugów na świecie, możemy przeczytać:
"Nawet najlepsze narzędzia są mało przydatne jeśli są tępe. Podczas gdy eksperci często debatują na temat najlepszych praktyk i sprzętu do ostrzenia, my zalecamy proste, niezawodne metody, która pozwalają uzyskać ostrość brzytwy w ciągu kilku minut. Preferujemy ręczne ostrzenie na kamieniach wodnych, ponieważ jest to proste, szybkie, bezpieczne i niezawodne. Przy użyciu odpowiedniego kamienia osiągniemy jakość ostrości nieporównywalną z żadną inną wypróbowaną przez nas metodą. Oferowane przez nas akcesoria do ostrzenia pomogą ci zachować twoje strugi i dłuta zawsze perfekcyjnie ostre, a przy należytej staranności narzędzia Lie-Nielsen będą ci służyć przez całe życie."

Na naszym blogu znajdziesz artykuł pt."Deneb Puchalski z Lie-Nielsen z wizytą w DLUTA.PL"
 

Do czego ten prowadnik?

 • Do ostrzenia dłut płaskich, noży strugów itp. o szer. do 70 mm
 • Przeznaczony do stosowania na kamieniach w formie bloków
 • Pozwala na ostrzenie pod "zastanym" kątem, czyli takim, jaki już dane narzędzie posiada

 

Poziom jakości DLUTA.PL  

 

Informacje techniczne

 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. 
 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 

 • Firma LIE-NIELSEN w zakresie ostrzenia stawia na bardzo proste rozwiązania, czego dowodem jest ten prosty w budowie, jednak perfekcyjnie wykonany prowadnik. 
 • Mosiężny wałek o szerokości 12 mm umożliwia delikatne zaokrąglenie noży strugów przy pomocy odpowiedniego ułożenia i nacisku dłoni.
 • Prowadnik ten zaprojektowany został specjalnie do ostrzenia noży strugów oraz dłut płaskich firmy Lie-Nielsen, jednak równie dobrze sprawdza się przy ostrzeniu narzędzi innych producentów.
 • Prowadnik można stosować na osełkach różnego typu, zarówno kamieniach naturalnych, jak i syntetycznych, a także osełkach diamentowych. Istotne jest jednak dobranie kamienia o odpowiedniej wielkości. Optymalne wymiary osełki dla tego prowadnika podane są w Dane techniczne.
 • Po zakończeniu ostrzenia, jak również podczas przekładania prowadnika na kamień o innej granulacji, warto przetrzeć dokładnie wałek.
 • Model chroniony patentem.
 • Pełna nazwa wg producenta brzmi: Lie-Nielsen Honing Guide

 • Prowadnik nie posiada regulacji kąta ostrzenia, jednak można samodzielnie w prosty sposób przygotować bardzo praktyczny drewniany pomocnik do ostrzenia, który pozwoli na szybkie ustawianie ostrza w odpowiedniej pozycji. Dzięki niemu możemy błyskawicznie ustalić wysunięcie ostrza, tak aby otrzymać wymagany kąt ostrzenia. Wspomniany pomocnik można obejrzeć w poniższym filmie pt. "Sharpening Plane Irons Part 1" - ok. 5 minuty. Szczegóły dotyczące tego pomocnika znajdują się w załączonej poniżej instrukcji pdf.

 


ten produkt posiada 5 LETNIĄ gwarancję PORADY/ostrzenie FILMYDLUTA/ostrzenie KIRSCHEN/katalog PRODUCENT/veritas


 


Dane techniczne

korpus stal nierdzewna
wałek stal nierdzewna
min. szer. ostrza 6 mm
maks. szer. ostrza 70 mm
maks. grubość ostrza 7 mm
ostrzenie pod zastanym kątem tak
ostrzenie pod wybranym kątem nie
wyprowadzenie mikrofazy nie
wyprowadzenie przeciwfazy nie
min. dł. osełki 180 mm
szerokość wałka 12 mm

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium