Prowadnik do ostrzenia

ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

Opis

Do czego ten prowadnik?

  • Do ostrzenia dłut płaskich, noży strugów itp.
  • Przeznaczony do stosowania na kamieniach w formie bloków
  • Ze względu na brak możliwości regulacji kąta, pozwala na precyzyjne ostrzenie pod "zastanym" kątem, czyli takim, jaki już dane narzędzie posiada.

 

Informacje techniczne

  • Korpus wykonany z aluminium, wałek z mosiądzu
  • Minimalna długość ostrza: 60 mm
  • Maksymalna szerokość ostrza: 65 mm
  • Maksymalna grubość ostrza: 10 mm
  • Po zakończeniu ostrzenia, jak również podczas przekładania prowadnika na kamień o innej granulacji, warto przetrzeć dokładnie wałek.

 

Uwagi

  • Przyrząd dostarczany jest bez noża i kamienia

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje  


Opinie o produkcie (8)

10 czerwca 2019

adamkolan - nie posiadam tego prowadnika, ale na oko to przydadzą się funkcje trygonometryczne. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 18.04.2017)

10 czerwca 2019

paw-p - spałem na lekcji matematyki może powiesz jak idealnie ustawić dłuto w prowadniku, bez wzornika do ustawiania kąta. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 22.03.2017)

10 czerwca 2019

Kupiłem kilka rzeczy, również ten prowadnik. Cud miód i orzeszki, ale przy ostrzeniu trzeciego (w ciągu kilku miesięcy dłuta) zauważyłem, że nierówno idzie. Po kilku próbach spojrzałem na całość i kicha. Rolka mosiężna zjechana na płasko. Popatrzyłem, rozebrałem. Syfu który by zaczął blokować brak. Ale brak również łożysk. Rolka nałożona na zwykły trzpień. Mosiądz jest miękki więc na chropowatych kamieniach zaczął się minimalnie szlifować, a następnie zrobiła się płaska powierzchnia. Spróbuję reklamować. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 29.01.2017)

10 czerwca 2019

Po wynalazku Stanleya używanie tego urządzenia to czysta przyjemność. Wady? Na zasadzie czepiania się można powiedzieć, że prowadnik zmontowany jest na sucho. Trzeba go rozebrać i posmarować wałek rolki wodoodpornym litowym smarem, inaczej wydaje irytujące dźwięki. Nie ma wzornika do ustawiania kąta, ale jeśli ktoś nie spał na lekcjach matematyki, poradzi sobie bez problemów :-) (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 11.02.2016)

10 czerwca 2019

Przyzwoicie wykonany, trochę nieporęczne przy mocowaniu ostrza z powodu dwóch śrub. Wyściółka po pewnym czasie się odkleiła. Ostatnio dokupiłem prowadnik do ostrzenia z podwójną szczęką (nr katalogowy 711400) i ten poszedł w odstawkę. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 26.06.2013)

10 czerwca 2019

Prowadnik dobrze wykonany. Nóż dobrze się trzyma. Wadą jest to, że trudniej za jego pomocą naostrzyć wąskie, japońskie dłuta z grubym ostrzem. Jest wtedy za mała powierzchnia styku i dłuto nie trzyma się stabilnie. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 31.05.2012)

10 czerwca 2019

Prowadnik dobrej jakości, za niewygórowaną cenę. Osadzanie noża - bardzo proste. Rolka z mosiądzu lubi popiskiwać pod wpływem wilgoci z kamienia, ale poza tym brak wad. W porównaniu do prowadnica Stanleya - różnica kolosalna. Na korzyść, oczywiście. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 22.05.2012)

10 czerwca 2019

Całkiem solidnie wykonany, precyzyjne mocowanie ostrzonego narzędzia. Bardzo ułatwia ostrzenie, szczególnie małych dłut, gdzie ostrzenie z ręki jest trudne. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 01.05.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium