Promocje

Strug kątnik nr 75 KUNZ - przecena

ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]

Opis

PRZECENA

Strug nie spełnia funkcji kątnika ze względu na nóż węższy od stopy.

cena regularna: 130,00 zł
rabat: 20%
zyskujesz: 25,80 zł


 

Strugi kątniki – to strugi, w których nóż ma szerokość stopy, umożliwiając struganie powierzchni stykających się ze sobą pod kątem prostym. 
Kątnik może występować w kilku wersjach, zarówno jako duży strug płaszczyznowy (ang. bench rabbet plane), jak również jako mały równiak (ang. rabbet block plane). Inne popularne kątniki to tzw. strug meblarski (ang. shoulder plane) oraz kątniki czołowe (ang. bullnose plane, chisel plane).


 

Strugi KUNZ - opis produktów

Kunz to solidne strugi, charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Korpus wykonano z wielowarstwowego żeliwa. Nóż wykonany ze stali narzędziowej, hartowany. Fabrycznie naostrzony, wymaga jednak przygotowania do pracy.

 

Do czego ten strug?

 • Do obróbki wręgów, narożników i skosów.
 • Do prac wykończeniowych, do podcinania, obróbki połączeń, czopów.
 • Przy kącie cięcia 38° służy przede wszystkim do ścinania drewna na krawędziach pod kątem 90°.

   

Dla kogo ten strug?

 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

 • Niewielki strug z prostą regulacją.
 • Otwarta szczelina umożliwia struganie na całej szerokości narzędzia, jak również ułatwia pracę w narożnikach.
 • Nóż ułożony jest fazą w dół, jak w strugach płaszczyznowych, kąt cięcia wynosi 38°. Taki kąt zalecany jest przede wszystkim do obróbki w poprzek włókien drewna, to znaczy do ścinania drewna pod kątem prostym. W tym wypadku struganie na płaszczyźnie możliwe jest tylko przy niewielkiej szczelinie. W przeciwnym razie powstaje niebezpieczeństwo wyrywania włókien.
 • Ze względu na ustawienie noża fazą w dół nie ma możliwości zmiany kąta cięcia, jak w przypadku strugów low-angle, czy równiaków.
 • Strugi KUNZ nie są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa wymaga szlifowania na papierze ściernym (o gr. ok. 120-240-400), a nóż ostrzenia. Ostrzenie noża można wykonać np. wg metody prezentowanej na naszym filmie: STRUGANIE - ostrzenie i montaż noża.
 • Więcej informacji na temat strugów i ich konserwacji znajduje się w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    


Dane techniczne

korpus wielowarstwowe żeliwo, pokryte powłoką epoksydową
długość stopy 100 mm
waga 0,25 kg
nóż stal narzędziowa, 61 HRc
faza noża 25°
kąt ustawienia noża 38°
kąt skrawania 38°
odchylak nie
grubość noża 2 mm
szerokość noża 26 mm
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza 20 - 29 mm
długość 100 - 199 mm

Opinie o produkcie (2)

6 maja 2020

Mam problem z tym strugiem. Dostałem go w prezencie i byłem zachwycony bo mam już inny strug kunza i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale tutaj negatywnie zaintrygowała mnie stopa struga. Jest szersza niż nóż i jej ścianki boczne nie są pod kątem 90 stopni. W związku z tym nie da się strugać precyzyjnie na całej szerokości narzędzia. W opisie jest zawarta informacja o konieczności przygotowania struga. Rozumiem ostrzenie noża i szlif stopy, ale boki korpusu też? Może ktoś podpowie jak jest zamysł takiej konstrukcji? Teraz przyglądając się zdjęcią na stronie widzę, że można dostrzec ten problem...

19 maja 2020

Panie Michale prosimy o pilny kontakt mailowy lub telefoniczny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium