Strug ośnik z zaokrągloną stopą VERITAS

ilość szt.
Zyskujesz 15 pkt [?]

Opis

Strugi ośniki - są to narzędzia skrawające przeznaczone do kształtowania i wygładzania powierzchni drewna. Działają one podobnie jak strugi płaszczyznowe, główną jednak różnicą między nimi jest to, że strugi płaszczyznowe służą do pracy na większych powierzchniach płaskich, natomiast ośniki przeznaczone są przede wszystkim do pracy na krzywiznach. Wynika to bezpośrednio z ich niewielkiej stopy, która umożliwia łatwe manewrowanie.  
Nóż w ośniku umieszczony jest pośrodku dwóch rękojeści, a cięcie wykonywane jest ruchem do siebie lub od siebie, w zależności od tego jak układają się włókna drewna. Regulacja tych narzędzi jest prosta, jednak w przypadku modeli wyższej klasy pozwala na bardzo precyzyjne skrawanie.


 

Strugi ośniki VERITAS - opis serii

Veritas to wysokiej klasy strugi, charakteryzujące się ogromną starannością i wyjątkową precyzją wykonania, dzięki czemu są gotowe do użycia bez dodatkowego nakładu pracy. Korpus wykonano z żeliwa sferoidalnego, odpornego na największe obciążenia. Stop został poddany wyżarzaniu odprężającemu, czyli usunięciu naprężeń odlewniczych. Dzięki temu stopa jest idealnie płaska. Gwarantuje to również większą wytrzymałości i odporność na zniekształcenia. Ostrze jest hartowane. Po obróbce cieplnej obydwie strony noża jak i ostrze są polerowane, dając gładką, płaską powierzchnię.

 

Do czego ten strug?

 • Do ostatecznego, precyzyjnego wygładzania powierzchni.
 • Do obróbki niewielkich elementów jak ramki, listwy.
 • Do obróbki powierzchni wklęsłych.

 

Dla kogo ten strug?

 • Dla renowatora
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

 • Strug wyposażono w dwie mosiężne śruby do regulacji wysunięcia ostrza.
 • Model chroniony patentem.
 • Nóż ze stali PM-V11 (montowany w tym egzemplarzu) dłużej utrzymuje ostrość. Jest też bardziej odporny na uszkodzenia, niż nóż standardowy ze stali A2.
 • Pełna nazwa wg producenta brzmi: Veritas Round Spokeshave.
 • Strugi VERITAS są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa jest idealnie gładka, a nóż naostrzony. Wymagane jest jedynie zamontowanie noża i odpowiednia regulacja głębokości skrawania.
 • Więcej informacji na temat strugów, ich konserwacji, a także tego konkretnego modelu znajduje się w poniższych filmach, a także w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje      


 


Dane techniczne

długość całkowita 266 mm
korpus żeliwo sferoidalne
stopa wypukła, o promieniu wygięcia 44 mm
waga 0,35 kg
nóż stal PM-V11, 60-62 HRc
faza noża 30°
kąt ustawienia noża 45°
kąt skrawania 45°
grubość noża 3,2 mm
szerokość noża 54 mm
rękojeść drewno klonowe termowane (karmelizowane)
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza do 19 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium