Promocje

Strug równiak nr 102 KUNZ

ilość szt.
Zyskujesz 3 pkt [?]

Opis

Strugi równiaki - (ang. block planes) – to niewielkie, jednoręczne strugi, wykonane z drewna lub metalu. Wyposażone zazwyczaj w nóż z fazą do góry, ustawiony pod mniejszym kątem niż w strugach płaszczyznowych, co sprawia, że idealnie sprawdzą się przy obróbce w poprzek włókien drewna, to znaczy do ścinania drewna pod kątem prostym. Służą do wykańczania czołowych powierzchni obrabianych elementów, fazowania krawędzi.


 

Strugi KUNZ - opis produktów

Kunz to solidne strugi, charakteryzujące się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Korpus wykonano z wielowarstwowego żeliwa. Nóż wykonany ze stali narzędziowej, hartowany. Fabrycznie naostrzony, wymaga jednak przygotowania do pracy.

 

Do czego ten strug?

 • Przy standardowej fazie noża 25° służy przede wszystkim do ścinania drewna na krawędziach pod kątem 90°.
 • Dzięki skrawaniu pod kątem 50° można go wykorzystywać do obróbki twardych gatunków drewna.
 • Do fazowania krawędzi.
 • Do obróbki niewielkich elementów.

 

Dla kogo ten strug?

 • Dla dziecka
 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

 • Niewielki strug z prostą regulacją.
 • Strug z nożem o fazie 25°, ustawionym pod kątem 25°, co daje w efekcie kąt cięcia 50°. Taki kąt zalecany jest przede wszystkim do obróbki twardego, trudnego drewna, jak też drewna o nieregularnym usłojeniu. Takie ustawienie noża zapobiega również rozrywaniu włókiem drewna podczas obróbki. Wysoki kąt sprawia, że proces obróbki zbliżony jest do skrobania, co wpływa na szybsze stępienie noża.
 • Strugi KUNZ nie są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa wymaga szlifowania na papierze ściernym (o gr. ok. 120-240-400), a nóż ostrzenia. Ostrzenie noża można wykonać np. wg metody prezentowanej na naszym filmie: STRUGANIE - ostrzenie i montaż noża.
 • Więcej informacji na temat strugów i ich konserwacji znajduje się w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    


Dane techniczne

korpus wielowarstwowe żeliwo, pokryte powłoką epoksydową
długość stopy 130 mm
waga 300 g
nóż stal narzędziowa, 61 HRc
faza noża 25°
kąt ustawienia noża 25°
kąt skrawania 50°
odchylak nie
grubość noża 2,5 mm
szerokość noża 33 mm
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza do 19 mm
długość 100 - 199 mm

Opinie o produkcie (2)

13 maja 2019

Bardzo fajne małe narzędzie. Ciężkie, stabilne i sprawne. Do tego niedrogie. Dla mnie w sam raz. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 27.01.2014)

13 maja 2019

Kupiłem na próbę jeden strug Kunza - jak na swoje wymiary bardzo ciężki, nie ma problemu z płaskością stopy. Dobrze się prowadzi, regulacja noża precyzyjna i stabilna (w tanich strugach podobnej konstrukcji pokrętło z tworzywa lubi się przekręcić - tutaj nie ma tej wady). (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 22.05.2012)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium