Strug równiak o wyższym kącie STANLEY

ilość szt.
Zyskujesz 5 pkt [?]

Opis

Strugi równiaki - (ang. block planes) – to niewielkie, jednoręczne strugi, wykonane z drewna lub metalu. Wyposażone zazwyczaj w nóż z fazą do góry, ustawiony pod mniejszym kątem niż w strugach płaszczyznowych, co sprawia, że idealnie sprawdzą się przy obróbce w poprzek włókien drewna, to znaczy do ścinania drewna pod kątem prostym. Służą do wykańczania czołowych powierzchni obrabianych elementów, fazowania krawędzi.


 

Strugi STANLEY - opis produktów

Strugi STANLEY to średniej klasy, wielozadaniowe narzędzia, wymagające jednak przygotowania do pracy (wg wskazówek zamieszczonych poniżej). 
Warto wspomnieć, że od początku XX wieku firma ta produkowały doskonałej jakości strugi. Tworzone modele były na tyle innowacyjne, że wielu producentów rozpoczęło produkcję narzędzi w zapoczątkowanym przez tego producenta stylu. Obecnie jednak narzędzia tej marki cieszą się powodzeniem raczej ze względu na korzystną cenę, niż wysoką jakość.

 

Do czego ten strug?

 • Do wykańczania powierzchni w miejscach niedostępnych dla gładzika.
 • Do fazowania krawędzi.
 • Do obróbki niewielkich elementów.

 

Dla kogo ten strug?

 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

 • Strug posiada pełną regulację głębokości skrawania, kąta pochylenia ostrza, szerokości szczeliny.
 • Pokrętło do regulacji ostrza wykonano z mosiądzu.
 • Strug z nożem o fazie 25°, ustawionym dość nietypowo pod kątem 21°, co daje w efekcie kąt cięcia 46°, czyli typowy dla strugów płaszczyznowych. Dzięki temu może z powodzeniem zastępować gładzik w miejscach trudno dostępnych. 
 • Zmiana fazy powyżej 30° spowoduje, że uzyskany kąt cięcia 50° lub więcej pozwoli na obróbkę twardego, trudnego drewna, jak też drewna o nieregularnym usłojeniu. 
 • Strugi STANLEY nie są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa wymaga szlifowania na papierze ściernym (o gr. ok. 120-240-400), a nóż ostrzenia. Ostrzenie noża można wykonać np. wg metody prezentowanej na naszym filmie: STRUGANIE - ostrzenie i montaż noża.
 • Więcej informacji na temat strugów i ich konserwacji znajduje się w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje    


Dane techniczne

korpus żeliwo
długość stopy 160 mm
waga 0,67 kg
nóż stal chromowo-węglowa
faza noża 25°
kąt ustawienia noża 21°
kąt skrawania 46°
odchylak nie
grubość noża 2 mm
szerokość noża 40 mm
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza 40 - 49 mm
długość 100 - 199 mm

Opinie o produkcie (5)

25 kwietnia 2019

Strug godny polecenia, szczególnie w wersji wąskokątnej (12-060), aczkolwiek wymaga pewnego nakładu pracy. W pierwszej kolejności należy wyszlifować stopę (fabrycznie jest dość płaska - odchyłki rzędu 0,01 stopnia, ale wykończona dosyć zgrubnie), wyrównać szczelinę noża oraz wyszlifować docisk. Poza tym ostrze wymaga sporo wysiłku w celu uzyskania odpowiedniej ostrości, ale nie jest to wadą a po prostu zwykłym zabiegiem przy okazji noży strugów. Duży plus za regulację - pokrętła chodzą bez oporu, precyzyjnie i dokładnie. Strug dobrze leży w dłoni i jest odpowiednio wyważony. Ogólnie strug polecam, szczególnie dla stolarzy, którzy mają pewne doświadczenie w regulacji i usprawnianiu strugów żeliwnych. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 23.04.2012)

25 kwietnia 2019

Kupiłem z zapasowym nożem i jestem bardzo zadowolony. Cena przystępna. Polecam (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 01.05.2012)

25 kwietnia 2019

Jak wyżej. Dobry, niedrogi strug. Po splanowaniu stopy, ogólnym dopieszczeniu i przygotowaniu do pracy, efekty bardzo dobre. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 26.06.2013)

25 kwietnia 2019

Tak jak pisali koledzy wcześniej: całkiem fajny strug jedynie wada jest to iż dostarczony jest w dość "grubo"szlifowanymi bokami i stopa, jednak trochę pracy na drobnym papierze i za niewielkie pieniądze dostajemy wdzięczny sprzęt. Pokrętła całkiem precyzyjne. (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 19.07.2013)

25 kwietnia 2019

Tu jest fajnie jak przygotować strug do pracy: https://www.youtube.com/watch?v=D2t4TIhJWPg (opinia przeniesiona z poprzedniego sklepu, data: 19.01.2018)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium