Promocje

Strug uniwersalny nr 5 1/2 LIE-NIELSEN

Cena od: 2 323,00 zł 2323.00
dodaj do przechowalni
ilość szt.
Zyskujesz 77 pkt [?]

Opis

Strugi płaszczyznowe to podstawowe strugi służące do wygładzania powierzchni. To wszechstronne narzędzia skrawające z regulacją głębokości cięcia. Do grupy tej zaliczamy: zdzieraki, strugi uniwersalne, spustniki, gładziki. Strugi te najczęściej wykonane są z metalu. Wyposażone są w nóż z fazą do dołu, ustawiony zazwyczaj pod kątem 45°, jak również łamacz wiórów (odchylak), który umożliwia struganie w różnych kierunkach bez ryzyka powstania zadziorów.
Oto sekwencja strugów płaszczyznowych, która jest optymalna do precyzyjnego zwymiarowania obrabianego elementu (numeracja nie jest odzwierciedleniem kolejności etapów obróbki!). Stosowanie wszystkich poniższych rodzajów nie jest konieczne, ale gwarantuje szybszą i efektywniejszą pracę, dokładniejsze wykończenie powierzchni oraz większy komfort pracy.

1. zdzierak - (ang. scrub plane) – strug do obróbki wstępnej materiału
2. spustnik - (ang. jointer plane) – strug do ostatecznego wyrównania powierzchni
3. gładzik - (ang. smoothing plane) – strug do precyzyjnego wygładzenia powierzchni

strug uniwersalny - (ang. Jack plane, No. 5) – strug o wszechstronnym zastosowaniu, który po odpowiedniej regulacji może pełnić funkcję spustnika i gładzika, rzadko jednak pozwoli na osiągnięcia tak idealnych efektów, jak w przypadku stosowania tych dwóch wyspecjalizowanych strugów.


 

Strugi LIE-NIELSEN - opis produktów

Lie-Nielsen to strugi uznawane przez wielu za  najlepsze na świecie, charakteryzujące się ekstremalną precyzją wykonania, dzięki czemu są gotowe do użycia bez dodatkowego nakładu pracy. Korpus wykonano z żeliwa sferoidalnego, odpornego na największe obciążenia. Stop został poddany wyżarzaniu odprężającemu, czyli usunięciu naprężeń odlewniczych. Dzięki temu stopa jest idealnie płaska, z dokładnością do 0,0015", niezależnie od długości struga. Ostrze jest dwukrotnie hartowane i poddane obróbce kriogenicznej, dzięki czemu struktura noża jest jednolita i wyraźnie mocniejsza. Specyficzna obróbka cieplna, której poddawane są noże, gwarantuje utrzymanie ostrości przez długi czas. Po obróbce cieplnej obydwie strony noża jak i ostrze są polerowane, dając gładką, płaską powierzchnię.

 

Do czego ten strug?

 • Do wstępnego wyrównania płaszczyzny pod dalszą, bardziej precyzyjną obróbkę.
 • Do ostatecznego, precyzyjnego wygładzania powierzchni.

 

Dla kogo ten strug?

 • Dla cieśli
 • Dla majsterkowicza
 • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL

 

Informacje techniczne

 • Strug oparty jest na konstrukcji "Bed Rock" Stanleya, czyli najwyższej linii strugów, przeznaczonej dla profesjonalistów, jednak przy wykorzystaniu nowoczesnych metod obróbki.
 • Wyjątkowa konstrukcja żaby sprawia, że nóż jest stabilnie podparty i występuje mniejsze prawdopodobieństwo drgań noża.
 • Regulacja szczeliny bez konieczności demontażu pokrywy noża. Umożliwia to szybką i łatwą zmianę szerokości szczeliny pozwalającą na płynną regulację od zgrubnego do precyzyjnego skrawania.
 • Strugi posiadają precyzyjną regulację głębokości skrawania i kąta pochylenia ostrza.
 • Specjalnie zaprojektowany odchylak zapewnia idealny kontakt między krawędzią odchylaka i ostrzem.
 • Żaba (łoże noża) i pokrywa noża zostały wykonane z brązu.
 • Pełna nazwa wg producenta brzmi: Lie-Nielsen No. 5-1/2 Jack Plane.
 • Strugi LIE-NIELSEN są po wyjęciu z pudełka gotowe do pracy, to znaczy że ich stopa jest idealnie gładka, a nóż naostrzony. Wymagane jest jedynie zamontowanie noża i odpowiednia regulacja głębokości skrawania.
 • Więcej informacji na temat strugów, ich konserwacji, a także tego konkretnego modelu znajduje się w poniższych filmach, a także w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje        


 


 

Dane techniczne

korpus żeliwo sferoidalne
długość stopy 375 mm
waga 3,2 kg
nóż stal A2, 60-62 HRc
faza noża 25°
kąt ustawienia noża 45°
kąt skrawania 45°
odchylak tak
grubość noża 3,6 mm
szerokość noża 60 mm
rękojeść drewno czereśni
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza od 60 mm
długość 300 - 399 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium