Promocje

Tarcza filcowa - delikatny filc

Cena od: 27,00 zł 27.00
dodaj do przechowalni

Tarcza ze stosunkowo miękkiego filcu do mechanicznego polerowania stali. Wymaga nawiercenia otworu. 

ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

Opis

Tarcze (filcowe, sizalowe, z tkaniny) służą do polerowania mechanicznego i mogą być montowane zarówno na szlifierce stołowej, jak i wiertarce. Dzięki użyciu elektronarzędzi proces trwa zdecydowanie krócej, a dodatkową korzyścią jest fakt, że można za ich pomocą wypolerować nie tylko krawędź tnącą, a np. całą metalową część dłuta. Tarcze wymagają użycia odpowiednich past polerskich. 

Więcej informacji, m.in. na temat polerowania można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


 

Do czego ta tarcza?

 • Do mechanicznego polerowania ostrzy narzędzi.
 • Do mechanicznego polerowania elementów metalowych.

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL  

 

Informacje techniczne

 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. ↑
 • Otwór należy wykonać samodzielnie.
 • Wymaga użycia większej ilości pasty polerskiej niż tarcze z twardego filcu.
 • Podczas ostrzenia na tarczy filcowej (szczególnie dot. to miękkiego filcu) może dojść do zaokrąglenia krawędzi ostrza, dlatego należy ten proces przeprowadzać z należytą uwagą.
 • Po pewnym czasie użytkowania tarcza będzie wymagała czyszczenia. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie grzbietu noża bądź bocznej krawędzi dłuta, za pomocą której zeskrobujemy wierzchnią warstwę, aż koło polerskie odzyska dawną miękkość i czystość.

 

Sposób użycia

 1. Przed pierwszym użyciem należy wykonać otwór w tarczy (np. płaskim wiertłem do drewna - tzw. piórowym - polecamy Wiertła ALPEN)
 2. Tarczę można zamontować na wiertarce (za pomocą Trzpienia do montażu tarczy filcowej) lub na szlifierce stołowej (za pomocą pierścieni używanych do mocowania tarczy szlifierskiej). Jeśli montujemy tarczę na wiertarce, powinna ona zostać bezwzględnie unieruchomiona w odpowiednim statywie.
 3. Tarczę wprawiamy w ruch i nanosimy nieznaczną ilość pasty polerskiej (np. Pasty polerskiej w bloku). Lepiej nanosić pastę w mniejszych ilościach, a często.
 4. Przykładamy do tarczy kolejno obie strony ostrza, zwracając uwagę na odpowiedni kierunek (zawsze "z włosem"), jednocześnie staramy się zachować odpowiedni kąt pomiędzy tarczą, a ostrzem, nawiązując do wypracowanego kąta fazy.

 


PORADY/ostrzenie  FILMYDLUTA/ostrzenie   Dane techniczne

materiał delikatny filc
otwór brak
średnica tarczy 80 / 100 / 120 / 150 mm
grubość tarczy 15 / 20 / 30 mm

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium