Zestaw do ostrzenia brzytew

Cena od: 848,00 zł 848.00
dodaj do przechowalni

Zestaw akcesoriów niezbędnych do ostrzenia i polerowania brzytew wykonanych ze stali węglowej, typowej m.in. dla narzędzi japońskich, zarówno na etapie przygotowania ich do pracy, jak i utrzymania ich ostrości podczas pracy. Każda brzytwa, oprócz codziennego obciągania na skórzanym pasku, powinna być ostrzona co ok. 2 miesiące na kamieniu.

ilość szt.
Zyskujesz 28 pkt [?]

Opis

Wybór optymalnej osełki nie jest prostym rozwiązaniem. Każdorazowo należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących m.in. naszych umiejętności, oczekiwań, przeznaczenia, a także kosztów. Jeśli jednak mowa o kosztach, to warto wiedzieć, że często droższa osełka będzie bardziej efektywna. Tym samym na początku zapłacimy więcej, jednak później wielokrotnie zyskamy cenny czas podczas ostrzenia.

Więcej informacji, m.in. na temat optymalnego doboru osełki, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


 

Do czego ten zestaw?

  • Ze względu na granulację: 800 i 1200 do  ostrzenia właściwego / 8000 do usuwania gratu i polerowania.
  • Ze względu na materiał ścierny: do stali wysokowęglowych (niestopowych) typowych m.in. dla narzędzi japońskich i firmy Kirschen.
  • Ze względu na wielkość/kształt: bloki pozwalają na ostrzenie wielu różnych narzędzi, m.in. brzytew, noży kuchennych, jak również dłut płaskich, noży struga itp.
  • Pasek skórzany i pasta do wecowania.
  • Podkładka zabezpieczy osełki w blokach przed przesuwaniem podczas ostrzenia. 
  • Kratka pozwoli na regenerację (przywrócenie równej powierzchni) osełek po zakończonej pracy. 

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL  

 

Informacje techniczne:

  • Każda brzytwa powinna być regularnie obciągana na pasku skórzanym (wecowana). Do tego służy załączony pas oraz pasta polerska.
  • Mniej więcej co 2 miesiące brzytwa wymaga gruntownego odtworzenia ostrza, do czego niezbędne będą kamienie o kilku granulacjach - do ostrzenia i polerowania.

 

Zestaw zawiera:

 


 PORADY/ostrzenie  FILMYDLUTA/ostrzenie   


Dane techniczne

do jakiej stali niestopowej (węglowej)
etap ostrzenia zgrubne

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium