Zestaw do ostrzenia dłut rzeźbiarskich

Cena od: 448,00 zł 448.00
dodaj do przechowalni

Zestaw do ostrzenia i polerowania przede wszystkim dłut rzeźbiarskich ze stali węglowej, która jest typowa dla narzędzi japońskich i dłut firmy Kirschen. 

ilość szt.
Zyskujesz 14 pkt [?]

Opis

Wybór optymalnej osełki nie jest prostym rozwiązaniem. Każdorazowo należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących m.in. naszych umiejętności, oczekiwań, przeznaczenia, a także kosztów. Jeśli jednak mowa o kosztach, to warto wiedzieć, że często droższa osełka będzie bardziej efektywna. Tym samym na początku zapłacimy więcej, jednak później wielokrotnie zyskamy cenny czas podczas ostrzenia.

Więcej informacji, m.in. na temat optymalnego doboru osełki, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


 

Do czego ten zestaw?

  • Ze względu na granulację: 250 do ostrzenia zgrubnego / 1000 do  ostrzenia właściwego / 6000 i 8000 do usuwania gratu i polerowania.
  • Ze względu na materiał ścierny: do stali wysokowęglowych (niestopowych) typowych dla narzędzi japońskich i firmy Kirschen.
  • Ze względu na wielkość/kształt: do pracy na zewnętrznych (bloki) i wewnętrznych (multiform) krawędziach dłut półokrągłych i typu V: dłut rzeźbiarskich i tokarskich, a także stolarskich żłobaków. Bloki pozwalają na ostrzenie również innych narzędzi: dłut płaskich, noży struga, noży kuchennych itp.
  • Podkładka zabezpieczy osełki w blokach przed przesuwaniem podczas ostrzenia. 
  • Kratka pozwoli na regenerację (przywrócenie równej powierzchni) osełek po zakończonej pracy. Ostrzenie dłut profilowych pozostawia na kamieniach znaczące wgłębienia, przez co wymagają one częstej regeneracji.

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL  

  

Zestaw zawiera:

 


 PORADY/ostrzenie  FILMYDLUTA/ostrzenie   


Dane techniczne

do jakiej stali niestopowej (węglowej)
etap ostrzenia zgrub./właściwe/poler.

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium