Promocje

Zestaw do ostrzenia noży z olejem i DVD

Cena od: 385,00 zł 385.00
dodaj do przechowalni

Zestaw do ostrzenia i polerowania noży wykonanych zarówno ze stali węglowej (niestopowej), jak i stali stopowej. Kamień posiada własną integralną bazę. W zestawie wraz z olejem do konserwacji narzędzi i praktycznym DVD na temat ostrzenia noży.

ilość szt.
Zyskujesz 12 pkt [?]

Opis

Wybór optymalnej osełki nie jest prostym rozwiązaniem. Każdorazowo należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących m.in. naszych umiejętności, oczekiwań, przeznaczenia, a także kosztów. Jeśli jednak mowa o kosztach, to warto wiedzieć, że często droższa osełka będzie bardziej efektywna. Tym samym na początku zapłacimy więcej, jednak później wielokrotnie zyskamy cenny czas podczas ostrzenia.

Więcej informacji, m.in. na temat optymalnego doboru osełki, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


 

Do czego ten zestaw?

  • Ze względu na granulację: 1000 do ostrzenia właściwego / 6000 do usuwania gratu i polerowania.
  • Ze względu na materiał ścierny: do stali wysokowęglowych (niestopowych) typowych dla noży japońskich wielowarstwowych, a także do stali stopowych wykorzystywanych w nożach zachodnich.
  • Ze względu na wielkość/kształt: do małych, średnich i dużych noży kuchennych i innych. Kamień można z powodzeniem wykorzystać do ostrzenie innych narzędzi np. dłut, noży struga. Kamień może współpracować ze wszystkimi typowymi prowadnikami do ostrzenia.
  • Olej, który dopuszczony jest do kontaktu z żywnością, pozwoli zabezpieczyć noże przed rdzą.
  • DVD zawiera szereg cennych informacji dot. ostrzenia i polerowania noży.

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL  

  

Zestaw zawiera:

 


 PORADY/ostrzenie  FILMYDLUTA/ostrzenie   


Dane techniczne

do jakiej stali stopowej i niestopowej
etap ostrzenia właściwe/polerowanie

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium