
Strugi o niskim kącie - dowolny kąt skrawania
Strugi low-angle posiadają jedną kluczową zaletę - użytkownik ma w nich wpływ na kąt cięcia. Otóż dzięki specyficznej konstrukcji nóż leży pod kątem 12° fazą do góry. Standardowo faza ta wynosi 25°. Kąt cięcia to suma tych kątów czyli 37°. Jeśli zatem zwiększysz fazę noża, zwiększy się jednocześnie kąt cięcia.
- Kąt cięcia 36°-38° - polecany jest do pracy z miękkim drewnem, a także do ścinania drewna pod kątem prostym, np. na końcach desek. Typowy dla strugów równiaków i typu low-angle.
- Kąt cięcia 43°-46° - to standardowy kąt cięcia, stosowany w większości strugów płaszczyznowych (spustnikach i gładzikach), zalecany do ogólnych prac na płaszczyźnie.
- Kąt cięcia 50°-60° - jest idealny do obróbki twardego, trudnego drewna, jak też drewna o nieregularnym usłojeniu. Pojawia się w niektórych gładzikach.
Zatem 1 strug + 3 noże z różnymi fazami pozwoli pracować na każdym rodzaju materiału!
Dodatkowo strugi te są zdecydowanie masywniejsze, przez co bardziej wytrzymałe. Ich kolejną zaletą jest prosta konstrukcja i prosta regulacja, co przypadnie do gustu przede wszystkim osobom początkującym.

Producent
szerokość ostrza
Cena od
-
od
do




