Producenci

Dłuta rzeźbiarskie chińskie

Bardzo często produkty chińskie są dla nas synonimem niskiej jakości. Nie zawsze jednak tak jest. W produkcji narzędzi ręcznych Chiny mogą poszczycić się wielowiekową tradycją. Ich narzędzia wytwarzane są prostymi, sprawdzonymi metodami, często niezmiennymi od setek lat. Jest to jednak ich atut, ponieważ tak jak niegdyś, tak i dzisiaj najważniejsza jest ich funkcjonalność. W kraju, w którym powstały niesamowite budowle, rzemiosło zawsze było na bardzo wysokim poziomie. Do dziś w niewielkich manufakturach doświadczeni mistrzowie wykuwają doskonałej jakości narzędzia ręczne, w tym siekieryośniki, czy dłuta. 

Dłuta, które oferujemy poniżej są ręcznie odkuwane przez chińskich mistrzów kowalstwa, których warsztaty znajdują się na południu Chin, w miejscowości Dongyang. Miejscowość ta od kilkuset lat jest jednym z głównych centrów rzeźbiarstwa w południowych Chinach. Wygląd tych dłut różni się tylko nieznacznie od narzędzi, których używano w czasach panowania dynastii Tang (618-907 r.)

Filtry
Producent
Cena od
  • od
    do

Dłuto rzeźbiarskie z długą rękojeścią

Dłuto rzeźbiarskie z długą rękojeścią
Dłuto rzeźbiarskie z długą rękojeścią

Nietypowe, a jednak bardzo przydatny rodzaj dłuta. Służy do wydrążania bębnów, naczyń itp. Wewnętrzna faza pozwala z łatwością uzyskać gładką powierzchnię i swobodnie operować narzędziem pomimo długiej rękojeści.

Cena od: 161,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Tarniki chińskie

W naszej ofercie znajdują się również inne produkty pochodzące z Chin. Są nimi m.in. tarniki firmy HATTORI, które również znajdą zastosowanie w warsztacie rzeźbiarskim. Dostępne są zarówno klasyczne duże tarniki płaskie i półokrągłe, jak i zestawy mniejszych tarników profilowych.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium