Promocje

Kamień japoński sztuczny SHAPTON HR, Hard Bond, blok, granulacja 1000

Cena od: 271,00 zł 271.00
dodaj do przechowalni

Najwyższej klasy bardzo duża syntetyczna osełka o niskiej granulacji do ostrzenia właściwego narzędzi o sporych rozmiarach wykonanych ze stali stopowej, typowej dla narzędzi zachodnich. Może współpracować ze wszystkimi prowadnikami do ostrzenia. 
Ostrzy wyjątkowo precyzyjnie i szybko przy jednoczesnym niewielkim zużyciu. 

ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]

Opis

Wybór optymalnej osełki nie jest prostym rozwiązaniem. Każdorazowo należy odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących m.in. naszych umiejętności, oczekiwań, przeznaczenia, a także kosztów. Jeśli jednak mowa o kosztach, to warto wiedzieć, że często droższa osełka będzie bardziej efektywna. Tym samym na początku zapłacimy więcej, jednak później wielokrotnie zyskamy cenny czas podczas ostrzenia.

Więcej informacji, m.in. na temat optymalnego doboru osełki, można znaleźć w broszurach technicznych i filmach instruktażowych zamieszczonych w dziale PORADY/ostrzenie.


 

Kamienie SHAPTON Glass Stone - opis serii

Japońska firma SHAPTON to jeden z najbardziej cenionych producentów osełek na świecie, a ich oferta skierowana jest do najbardziej wymagających użytkowników

Do produkcji osełek tej firmy używany jest materiał doskonałej jakości o wyjątkowo jednolitej strukturze. Dzięki temu osełki te ostrzą wyjątkowo szybko, przy wyjątkowo wolnym zużyciu. Taka jakość kamienia pozwala osiągać krawędzie tnące godne japońskich samurajów.

Każda osełka tej serii stabilizowana jest warstwą hartowanego szkła, które zabezpiecza ją przed wypaczaniem, dzięki czemu powierzchnia jest zawsze idealnie płaska. Dodatkowo zwiększa odporność kamienia na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu również warstwa ścierna może być wykorzystana do ostatniego milimetra, bez ryzyka pęknięcia, jak ma to często miejsce w przypadku tradycyjnych kamieni. Pod warstwą szkła znajduje się trwale naniesiona granulacja, dzięki czemu zawsze wiadomo na jakim kamieniu pracujemy.

Są to kamienie wodne, jednak w odróżnieniu od wszystkich pozostałych osełek japońskich, nie muszą być moczone w wodzie, gdyż wystarczy je tylko spryskać. Dzięki temu są zawsze gotowe do pracy. 

 

Do czego ten kamień?

 • Ze względu na granulację: do  ostrzenia właściwego, podczas którego nadajemy ostrzu właściwy kształt i szlifujemy je do osiągnięcia jak najcieńszej krawędzi.
 • Ze względu na materiał ścierny: do stali stopowych wykorzystywanych m.in. do produkcji narzędzi firmy Pfeil i Narex. Doskonale sprawdzi się w przypadku nawet bardzo twardych gatunków stali, a także stali nierdzewnych. Do stali wysokowęglowych zalecana jest seria Soft Bond.
 • Ze względu na wielkość/kształt: duży blok do ostrzenia nawet bardzo szerokich dłut,  noży struga, noży kuchennych itp. Może współpracować ze wszystkimi typowymi prowadnikami do ostrzenia.

 

Poziom jakości wg DLUTA.PL  

 

Informacje techniczne

 • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne. 
 • Aby porównać dane techniczne kilku produktów użyj zielonego przycisku Porównaj. 

 • Jeśli kamień chcemy przechowywać w szczelnym pojemniku, należy go przed zamknięciem dokładnie osuszyć.
 • Kamień należy chronić przed mrozem.
 • Warstwa ścierna stanowi 5 mm grubości całej osełki. Pozostałe 5 mm to hartowane szkło pełniące funkcję stabilizującej bazy. I właśnie dzięki tej bazie warstwa ścierna może zostać zużyta do samego końca, co jest niemożliwe w przypadku innych kamieni. Warto tutaj zaznaczyć, że pomimo niewielkiej grubości, kamień ten jest bardzo trwały, gdyż dzięki strukturze zastosowanego materiału ściernego nie wymaga on znaczącej regeneracji.

 

Sposób użycia:

 • Kamień przed użyciem wystarczy tylko spryskać wodą.
 • Podczas ostrzenia kamień powinien znajdować się zawsze na płaskiej i antypoślizgowej powierzchni - najlepsza będzie dedykowana Baza do kamieni SHAPTON lub Profesjonalna baza do kamieni SHAPTON.
 • Aby zapewnić równomierne zużycie osełki, zalecamy jej obracanie podczas pracy. Pozwoli to uniknąć znacznego ubytku materiału tylko w jednym miejscu i wydłuży żywotność kamienia. Dodatkowo spowoduje, że ostrze zawsze będzie miało kontakt z optymalnie płaską powierzchnią, a co za tym idzie zwiększy efektywność ostrzenia.
 • Po użyciu kamień należy zregenerować tzn. wyrównać jego powierzchnię. Tylko całkowicie płaski kamień będzie efektywny, szczególnie podczas ostrzenia szerokich ostrzy. Do regeneracji tego kamienia zalecamy wykorzystanie dedykowanej Płyty do regeneracji kamieni SHAPTON.

 

Polecamy

 


PORADY/ostrzenie FILMYDLUTA/ostrzenie PRODUCENT/shaptonDane techniczne

do jakiej stali stopowej (narzędziowej)
etap ostrzenia właściwe
szybkość ostrzenia bardzo duża
trwałość wysoka
wiązania średnio-mocne
wymiary 10 (5) x 70 x 210 mm
materiał ścierny tlenek glinu
granulacja JIS (skala japońska) 1000
granulacja w mikronach 14,7 μ

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium