Sklep Dluta.pl
Promocje
 Zestaw drewna lipowego do rzeźbienia i strugania - 6 szt.
Zestaw drewna lipowego do rzeźbienia i strugania - 6 szt.
42,50 zł 45,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Piła japońska Kataba 265M SHARK, 265 mm - uniwersalna
Piła japońska Kataba 265M SHARK, 265 mm - uniwersalna
109,00 zł 115,00 zł

Cena regularna: 115,00 zł

Najniższa cena: 115,00 zł
Zestaw 4 formatek w kształcie łyżki - lipa, wiśnia, orzech, morwa
Zestaw 4 formatek w kształcie łyżki - lipa, wiśnia, orzech, morwa
66,90 zł 70,00 zł

Cena regularna: 70,00 zł

Najniższa cena: 70,00 zł
Zestaw 6 częściowy do linorytu i drzeworytu - NAREX Profi
Zestaw 6 częściowy do linorytu i drzeworytu - NAREX Profi
349,00 zł 406,00 zł

Cena regularna: 406,00 zł

Najniższa cena: 406,00 zł
Drewno lipowe - formatka na kuksę - MAŁA (130 x 70 x 50 mm) - BEAVER CRAFT
Drewno lipowe - formatka na kuksę - MAŁA (130 x 70 x 50 mm) - BEAVER CRAFT
34,90 zł 37,00 zł

Cena regularna: 37,00 zł

Najniższa cena: 37,00 zł
Zestaw do strugania w drewnie ŚW. MIKOŁAJ BEAVER CRAFT
Zestaw do strugania w drewnie ŚW. MIKOŁAJ BEAVER CRAFT
165,00 zł 187,00 zł

Cena regularna: 187,00 zł

Najniższa cena: 187,00 zł
Cyklina nastawna - ośnik nr 80 KUNZ
Cyklina nastawna - ośnik nr 80 KUNZ
239,00 zł 255,00 zł

Cena regularna: 255,00 zł

Najniższa cena: 255,00 zł
Etui na dłuta snycerskie 5 kieszeni - NAREX
Etui na dłuta snycerskie 5 kieszeni - NAREX
81,00 zł 89,00 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
Zestaw kreatywny - domek dla ptaków PEBARO
Zestaw kreatywny - domek dla ptaków PEBARO
29,00 zł 35,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
Piła japońska Handiwork, 150 mm
Piła japońska Handiwork, 150 mm
80,00 zł 89,00 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
Zestaw 8 tarników profilowych do pracy zgrubnej (nr 3) HATTORI, 180 mm
Zestaw 8 tarników profilowych do pracy zgrubnej (nr 3) HATTORI, 180 mm
84,00 zł 92,00 zł

Cena regularna: 92,00 zł

Najniższa cena: 92,00 zł
Zestaw 3 tarników NAREX, 200 mm, (płaski, półokrągły, okrągły)
Zestaw 3 tarników NAREX, 200 mm, (płaski, półokrągły, okrągły)
229,00 zł 258,00 zł

Cena regularna: 258,00 zł

Najniższa cena: 258,00 zł

Zestaw dłut stolarskich płaskich NAREX Richter - 5 cz. w kasecie (6, 10, 13, 19, 25 mm)

kpl.
Cena od: 1 033,00 zł 1033.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
dodaj do przechowalni

Podstawowe dłuta stolarskie do średnio ciężkich prac. Zastosowanie uniwersalne. Krawędzie boczne schodzą do samego dołu, przez co umożliwiają łatwe operowanie dłutem w narożnikach. Kształt części roboczej ułatwia wykonywanie połączeń na wczepy (np. jaskółczy ogon). Seria NAREX Richter ceniona za ekstremalną ostrość osiągniętą m.in. dzięki obróbce kriogenicznej.

ilość kpl.
Zyskujesz 25 pkt [?]

Opis

Dłuta stolarskie NAREX Richter - opis serii

Nazwane na cześć założyciela firmy Vaclava Richtera, dłuta te reprezentują najwyższą jakość procesów produkcyjnych. Jest to połączenie unikalnych materiałów, obróbki cieplnej i obróbki skrawaniem, w celu wyprodukowania najlepszego narzędzia dla stolarzy. Każde dłuto jest oznaczone znakiem towarowym RICHTER EXTRA.
Dłuta są poddane obróbce kriogenicznej. Zaraz po wstępnym utwardzeniu, stosując ciekły azot chłodzi się stal do bardzo niskich temperatur (nawet do -190 ° C). Zwiększa to zarówno twardość (wynosi ona aż 62 HRc), jak i wytrzymałość stali. Posiadają solidne okucia ze stali nierdzewnej oraz skórzaną podkładkę, która absorbuje drgania.

 

Dłuta stolarskie płaskie NAREX Richter - zastosowanie

  • Do pracy zarówno w miękkim, jak i bardzo twardym i wymagającym drewnie
  • Do średnio ciężkich prac stolarskich i ciesielskich
  • Krawędzie boczne schodzą do samego dołu, przez co umożliwiają łatwe operowanie dłutem w narożnikach
  • Kształt części roboczej ułatwia wykonywanie połączeń na wczepy (np. jaskółczy ogon)

 

Dla kogo te dłuta?

  • Dla stolarza   

 

Informacje techniczne

  • Szczegółowe parametry tego produktu znajdziesz w zakładce Dane techniczne.
  • Dłuta NAREX nie są odporne na korozję. Do ich zabezpieczenia polecamy olej służący do konserwacji stali.
  • Dłuta NAREX są wstępnie naostrzone przez producenta, jednak wymagającym użytkownikom zalecamy samodzielne przygotowanie narzędzi do pracy, np. wg wskazówek znajdujących się w dziale PORADY/dluta-stolarskie.
  • Kąt (faza) ostrza: 24°.

 

Zestaw 8536-00 zawiera

  • 5 dłut stolarskich płaskich Narex Richter: 6 | 10 | 13 | 19 | 25 mm (1/4 | 3/8 | 1/2 | 3/4 | 1")

 




Dłuta stolarskie płaskie to jedne z najbardziej popularnych narzędzi w warsztacie stolarskim. W tej grupie możemy wyróżnić kilka typów, których zastosowanie czasami znacząco się różni:

Dłuto z fazowaniem bocznym
 (inaczej dziobak, dłubak) to najbardziej znany rodzaj dłuta stolarskiego. Takie fazowanie nadaje klindze lekkość, a zarazem powoduje, że jest ona delikatniejsza, przez co dłuto standardowo przeznaczone jest do typowych, niezbyt ciężkich prac stolarskich. Jednak kiedy występuje w wersji ciesielskiej, może być z powodzeniem stosowane do prac wymagających użycia znacznie większej siły. 

Dłuto bez fazowania (inaczej rzezak) to dłuto o przekroju prostokątnym. Brak fazowania wzmacnia dłuto i pozwala na zastosowanie do cięższych prac stolarskich i ciesielskich. Jest stosowane do  obróbki zgrubnej, oczyszczanie gniazd itp.

Dłuto z fazowaniem zbieżnym to dłuto zbliżone kształtem do klasycznego dłuta z fazowaniem bocznym, w tym jednak wypadku faza boczna schodzi do samego dołu i jest poprowadzona zbieżnie, przez co dłuto może być stosowane w trudno dostępnych miejscach, np. narożnikach. Doskonale sprawdza się także przy wykonywaniu połączeń na wczepy (np. jaskółczy ogon).

Dane techniczne

opakowanie zestawu drewniana kaseta
zestaw zawiera dłuta płaskie
dłuta w zestawie 6 | 10 | 13 |19 | 25 mm
rękojeść jesion, szlifowana i polerowana
rodzaj stali chromowo-wanadowa (stopowa)
twardość stali 62 HRc
długość części roboczej 120 - 140 mm
długość rękojeści 135 mm
długość całkowita 255 - 275 mm
metalowy pierścień brak, jednak rękojeść dostosowana jest do pobijania
icon_gwarancja-10_lat tak
Kraj pochodzenia Czechy

Bezpieczeństwo

Uzupełnij o...

Opinie o produkcie (1)

Weryfikujemy, które opinie pochodzą od Klientów, którzy kupili dany produkt. Opinie pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników. Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

31 stycznia 2025

Narzędzia na całe życie, wyjmujesz na specjalne okazje, pracujesz i chowasz. Bardzo wygodna, ciepła jesionowa rączka. Skośne boki pozwalają na precyzyjne działanie, ale nie są ostre. Krawędzie są zaokrąglane przez co przyjemnie się je trzyma. Po wyjęciu z pudełka są prawie gotowe do pracy, wymagają małych poprawek. Zaostrzone są chyba na 24 stopnie przez co można zrobić mikrofazę na 25. Lepiej trzymają ostrość jak Narex premium, kilka przejść przez strop i znowu jest ostre. Dobrze się ostrzą na diamentach i kamieniach wodnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium