Strug japoński gładzik CHU-SHIKO KANNA

Cena od: 1 493,00 zł 1493.00
dodaj do przechowalni
ilość szt.
Zyskujesz 49 pkt [?]

Opis

Strugi płaszczyznowe to podstawowe strugi służące do wygładzania powierzchni. To wszechstronne narzędzia skrawające z regulacją głębokości cięcia. Do grupy tej zaliczamy: zdzieraki, strugi uniwersalne, spustniki, gładziki. Strugi te najczęściej wykonane są z metalu. Wyposażone są w nóż z fazą do dołu, ustawiony zazwyczaj pod kątem 45°, jak również łamacz wiórów (odchylak), który umożliwia struganie w różnych kierunkach bez ryzyka powstania zadziorów.
Oto sekwencja strugów płaszczyznowych, która jest optymalna do precyzyjnego zwymiarowania obrabianego elementu (numeracja nie jest odzwierciedleniem kolejności etapów obróbki!). Stosowanie wszystkich poniższych rodzajów nie jest konieczne, ale gwarantuje szybszą i efektywniejszą pracę, dokładniejsze wykończenie powierzchni oraz większy komfort pracy.

1. zdzierak - (ang. scrub plane) – strug do obróbki wstępnej materiału
2. spustnik - (ang. jointer plane) – strug do ostatecznego wyrównania powierzchni
3. gładzik - (ang. smoothing plane) – strug do precyzyjnego wygładzenia powierzchni

strug uniwersalny - (ang. Jack plane, No. 5) – strug o wszechstronnym zastosowaniu, który po odpowiedniej regulacji może pełnić funkcję spustnika i gładzika, rzadko jednak pozwoli na osiągnięcia tak idealnych efektów, jak w przypadku stosowania tych dwóch wyspecjalizowanych strugów.


 

Strugi japońskie KANNA - opis serii

Kanna to tradycyjne strugi japońskie, które wydobywają z obrabianego materiału jego naturalne piękno. Konstrukcja została zredukowana do podstawowej funkcji narzędzia, czyli strugania. Jednak nawet tak prosta konstrukcja pozwala osiągnąć doskonałe efekty podczas skrawania. Specyfiką strugów japońskich jest to, że podczas skrawania prowadzimy je do siebie (nie pchamy, jak w przypadku strugów zachodnich). Prawa ręka przytrzymuje przód struga, przyciskając i jednocześnie ciągnąc narzędzie. Lewa ręka pozostaje z tyłu i przyciągając strug, jednocześnie nadaje mu właściwy kierunek.

 

Do czego ten strug?

  • Do wykańczania powierzchni.

 

Dla kogo ten strug?

  • Dla stolarza

 

Poziom jakości DLUTA.PL Poziom jakości

 

Informacje techniczne

  • Strug posiada dwuwarstwowy nóż, który jest znacznie grubszy w porównaniu z europejskimi strugami, co pozwala na pracę wolną od ewentualnych drgań.
  • Strug jest wyposażony w klin, wykonany z dwuwarstwowej stali, spełniający również funkcję łamacza wiórów.
  • Przed pierwszym użyciem struga, należy tył noża wyrównać, a następnie nóż precyzyjnie osadzić w strugu. Wysunięcie noża reguluje się uderzając małym młotkiem w tylną część korpusu struga.
  • Strugi Chu-Shiko Kanna należą do serii premium. Wykonywane są w japońskiej pracowni mistrza.
  • Nóż struga został wykonany z białej stali papierowej i rzadko występującego miękkiego żelaza, rozpoznawalnego przez czarne punkty na nożu. Dzięki zawartości krzemu, ostrzenie noża jest efektywniejsze.
  • Więcej informacji na temat strugów i ich konserwacji znajduje się w ulotkach zamieszczonych poniżej, w części Pliki do pobrania. 

 


Dajemy Ci 5 lat gwarancji na narzędzia ręczne!  Instrukcje  


Dane techniczne

korpus drewno Kashi (japoński biały dąb)
długość stopy 290 mm
waga 1,3 kg
nóż biała stal papierowa + miękkie żelazo
faza noża 40°
kąt ustawienia noża 40°
odchylak tak
grubość noża 6 mm
szerokość noża 65 mm
ZAKRESY ________________________________________
szerokość ostrza od 60 mm
długość 200 - 299 mm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium